Jozef Stümpel na majstrovstvá sveta nepôjde

Stumpel
Jozef Stümpel pred prvým tréningom s mužstvom HK Nitra. Hokejovo vyrastal v rodnej Nitre. Prvoligovú sezónu 1989/90 odohral v drese Plastiky Nitra. Nitra 17. január 2012. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Jozef Stümpel sa nezúčastní na majstrovstvách sveta 2012 vo Fínsku a vo Švédsku.

V utorok to potvrdil tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek. Stümpelovi sa sezóna vo Fínsku, kde hral za Kärpät Oulu, skončila 2. apríla.

„S Jozefom sme hovorili, nepríde na šampionát. Momentálne je už v Amerike,“ povedal Vladimír Vůjtek, podľa ktorého z hokejistov pôsobiacich v Európe už neprichádza veľa mien do úvahy pre blížiaci sa šampionát.

Okrem súčasného výberu, ktorý má momentálne na sústredení v Bratislave, by sa k národnému tímu SR mohli pridať obrancovia Dominik Graňák z Dinama Moskva či Milan Hruška z Komety Brno alebo hráči z finalistov slovenskej extraligy HC Košice a Slovana Bratislava.

Stümpel naposledy reprezentoval Slovensko na vlaňajších majstrovstvách sveta v Bratislave a v Košiciach. Tridsaťdeväťročný majster sveta z Göteborgu v máji 2011 nechcel urobiť predčasný záver o prípadnom konci reprezentačnej kariéry.

Skúsený center má na svojom konte 97 zápasov v slovenskom drese a 21 presných zásahov. Stümpel reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta 1998, 2002, 2003, 2004, 2005 a 2011 a na zimných olympijských hrách 2002, 2006 a 2010. Rodák z Nitry začal sezónu 2011/2012 v Spartaku Moskva, potom hral vo svojom rodnom meste a tento ročník zavŕšil v spomenutom fínskom klube Kärpät Oulu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik GraňákJozef StümpelVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia