J&T kupuje výrobcu informačných systémov z Česka

Google ukázal, kde žije internet
Internetový gigant Google, otvoril dvere a ukázal svoje dátové centrum. Zároveň umožnil virtuálnu prehliadku všetkých svojich „fariem“ od Fínska až po Spojené štáty, ktoré spracúvajú informácie od údajov z Google máp až po videá na YouTube. Na svojej webovej stránke spoločnosť ukázala, ako to vyzerá v operačných centrách v Belgicku, Fínsku, USA, Hongkongu, Taiwane, Singapure a Čile. Foto: google.com

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Investičná skupina J&T kupuje producenta informačných systémov Aquasoft. Jeho stopercentným vlastníkom sa stane holding Solitea, ktorého vznik oznámila skupina pred týždňom, pričom jej majoritným vlastníkom je práve J&T. Informoval o tom v stredu portál ihned.cz.

Zamestnajú štyristo ľudí

Po akvizícii by mal holding dosiahnuť celkový konsolidovaný obrat viac ako 500 miliónov českých korún (CZK) a zamestnať by mal približne 400 ľudí. Výšku tejto transakcie ani jedna zo zúčastnených strán nezverejnila.

„Vyberali sme spoločnosti s veľkým trhovým podielom, úspešné, s dobrým manažmentom a víziou. Produkty Aquasoftu sa s tými našimi dopĺňajú, vytvárajú ucelenú ponuku v rámci informačných systémov. Takto rozsiahle a komplexné riešenie nie je nikto iný schopný ponúknuť,“ zdôvodnil pre ihned.cz akvizíciu konateľ Solitea Martin Cígler.

Nikto nechcel uhnúť

Podľa Cíglera sa Solitea snaží o akvizíciu už viac ako desať rokov. „Asi desaťkrát som o tom už jednal, ale vždy to skončilo na tom, že pokiaľ sa mali zlučovať dve veľké firmy, nechcel ani jeden z majiteľov uhnúť a prenechať vedenie tomu druhému,“ uviedol Cígler. K zlúčeniu pomohol až vstup J&T do celej situácie.

Samotný Aquasoft zamestnáva približne 100 ľudí. V minulom roku firma evidovala tržby vo výške 170 miliónov CZK a zisk pred zdanením na úrovni 17 miliónov CZK. Veľký podiel na tržbách mali štátne objednávky na informatickú podporu colného konania a správy daní a pokút.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie J&T BANKA