Juh Nemecka zasiahlo krupobitie, zničilo desiatky domov

Prešov zasiahla silná búrka s krúpami
Silná búrka s krúpami po sedemnástej hodine v Prešove zamestnala hasičov. Najkritickejšia situácia bola na Sídlisku III. na uliciach Mirka Nešpora a Prostějovskej, kde kanalizácia nestíhala odvádzať vodu a v priebehu niekoľkých minút boli zaplavené ulice, chodníky aj medziblokové priestory. Prešov, 6. máj 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

AUGSBURG 14. mája (WEBNOVINY) – Pri krupobití na juhu Nemecka sa v stredu v noci zranilo minimálne deväť ľudí a zničených bolo niekoľko desiatok domov. Krúpy padajúce v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko podľa tamojších obyvateľov dosahovali veľkosť golfových loptičiek.

Správu uviedla vo štvrtok stanica BBC. Podľa jej údajov, krupobitie sprevádzal v stredu v noci vietor s rýchlosťou dosahujúcou rýchlosť až 120 kilometrov za hodinu a obyvatelia z okolia bavorského Augsburgu uviedli, že v priebehu noci zahliadli aj tornádo.

Strechy domov v okolí sú zničené, obyvateľov z viacerých obytných domov museli úrady evakuovať a školy v oblasti ostali v priebehu štvrtka zatvorené. Dvaja ľudia utŕžili vážne zranenia spôsobené bleskom a museli byť hospitalizovaní. Zranilo sa aj sedem ďalších obyvateľov Bavorska, pričom niekoľko domov v dedinách v blízkosti Augsburgu krupobitie zničilo natoľko, že sú považované za neobývateľné.

#hagel heute in #freiburg ! Die dinger sind größer als Golfbälle *weltuntergangsstimmung* pic.twitter.com/Yp5DWLkhTB— charlotte (@xxchxrlotte) May 13, 2015

„Najprv len pršalo, potom krátko padali krúpy a zrazu všetko na území poletovalo,“ uviedol jeden z obyvateľov Bavorska. Nemeckí meteorológovia však správy o tornáde nepotvrdili. Len minulý týždeň sa severom krajiny prehnali prudké búrky a tornádo. Vyžiadali si jednu obeť.

Video: Nemecko zasiahlo krupobitie, zranilo deväť ľudí

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom