Juhokórejský autobus sa zrútil do rieky, zahynulo desať ľudí

Autobus
Foto: youtube.com/print screen

PEKING 2. júla (WEBNOVINY) – Desať členov juhokórejskej delegácie zahynulo v stredu pri dopravnej nehode na severovýchode Číny, keď sa ich autobus zrútil z diaľničného nadjazdu a skončil v plytkej rieke prevrátený na streche. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

K nehode došlo po tom, ako autobus opustil mesto Ťi-an a bol približne na polceste do mesta Tan-tung, ležiaceho na hraniciach s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR).

Video: Tragická nehoda kórejského autobusu v Číne

Predstavitelia Ťi-anu na oficiálnom mikroblogu mesta potvrdili, že pri nehode zahynulo desať ľudí a všetci boli juhokórejskými občanmi. Čínske štátne médiá predtým informovali, že dve z osôb, ktoré pri nehode prišli o život, boli Číňania.

Podľa juhokórejských predstaviteľov bolo v čase nehody v autobuse 26 ľudí, ktorí boli súčasťou 140-člennej delegácie zloženej prevažne z juhokórejských štátnych zamestnancov. Havarovaný autobus bol jedným z kolóny šiestich vozidiel, ktoré juhokórejskú delegáciu prepravovali.

Delegácia bola v Číne na poznávacom zájazde, ktorého súčasťou bola aj návšteva pamätných miest, na ktorých kórejskí bojovníci za nezávislosť v čase druhej svetovej vojny bojovali proti japonskej koloniálnej nadvláde.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom