Július Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zo 100 striel zastavil 98

Július Hudáček
Brankár Július Hudáček v drese Spartaka Moskva. Foto: www.facebook.com.

Skvelé výkony slovenského brankára Júliusa Hudáčka v drese Spartaka Moskva v nedávnom období našli odozvu aj u vedenia Kontinentálneho hokejovej ligy (KHL).

Nováčikom týždňa Toroľčenko

Príslušná komisia, ktorá posudzuje výkony hokejistov, ho vybrala medzi štyroch najlepších hráčov ôsmeho týždňa ročníka 2020/2021. Informuje o tom oficiálny web súťaže.

Hudáček sa stal najlepším brankárom týždňa, medzi obrancami si tento honor vyslúžil Čech Michal Jordán z Amuru Chabarovsk a medzi útočníkmi Rus Vladimir Butuzov rovnako z Chabarovska.

V kategórii nováčikov sa uznanie ušlo Aleksejovi Toroľčenkovi z čínskeho tímu Červená hviezda Kchun-lun.

Hudáček vychytal aj dva shutouty

Július Hudáček sa výrazne zaslúžil o dve víťazstvá Spartaka Moskva z troch zápasov v uplynulom týždni. Zapísal si dve čisté kontá vrátane prehry s Lokomotivom Jaroslavľ (0:1), ktorá sa však zrodila až po samostatných nájazdoch.

Na 32-ročného Spišiaka smerovalo dovedna 100 striel z hokejok súperových hráčov a 98 z nich zastavil. „Aj v štatistike úspešnosti zákrokov sa s 98 percentami zaradil na prvé miesto. Priemer inkasovaných gólov na zápas mal 0,65,“ informoval oficiálny web KHL.

Celkovo sa počas uplynulého týždňa dostalo do akcie v 27 zápasoch KHL až 518 hokejistov. Hudáček bol najlepší spomedzi 35 brankárov. Útočníkov bolo 308 a obrancov 175.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július Hudáček
Firmy a inštitúcie Spartak Moskva