Július Šupler už nie je koučom CSKA Moskva

šupler
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

MOSKVA 22. februára (WEBNOVINY) – Július Šupler už nie je trénerom A-tímu klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) CSKA Moskva. Dozorná rada „vojakov“ poverila vedením mužstva doterajšieho asistenta Viačeslava Bucajeva, ktorý má šéfovať realizačnému štábu už v stredajšom derby proti Dinamu.

„Generálny riaditeľ klubu mi toto rozhodnutie oznámil v stredu ráno. V našej zmluve je klauzula, že zamestnávateľ ju môže kedykoľvek vypovedať bez uvedenia dôvodu, čo sa teraz aj stalo. Niektoré zápasy v ostatnom období sme nezvládli, ale plníme úlohu dostať sa do play-off. Napriek tomu vedenie pristúpilo k môjmu odvolaniu a momentálne pracujeme na konkrétnych bodoch ukončenia spolupráce. Žiadne signály v zázemí som nepociťoval, ale nielen v Rusku to takto býva, podobné záležitosti patria k profesionálnemu športu,“ povedal Július Šupler pre agentúru SITA.

„Všetko k tomu smerovalo. Hre chýbala organizovanosť a Šupler nedokázal mužstvo viesť. Bucajev je len osobou na preklenutie. Dokončí sezónu a klub sa poobzerá po renomovanejšom koučovi,“ cituje Sovetskij sport legendárneho bývalého útočníka CSKA Borisa Michailova.

„Nemôžem tvrdiť, že by má táto novinka prekvapila. Ak by mužstvo figurovalo na prvej – druhej priečke, dalo by sa hovoriť o prekvapení, takto však nie – ťažko k tomu povedať viac…“ uviedol čestný prezident CSKA Viktor Tichonov.

Na lavičke by ho podľa čempionat.com mal vystriedať bývalý kouč ruskej reprezentácie Viačeslav Bykov. Skúsenému odborníkovi má asistovať Igor Zacharkin, zohraný tandem už viedol CSKA v rokoch 2004 – 2009.

História

Šesťdesiatjedenročný Popradčan Šupler sa stal hlavným koučom moskovského tímu pred súťažným ročníkom 2011/2012, dohoda sa zrodila koncom marca. V 52 zápasoch pod jeho vedením nazbieralo mužstvo 68 bodov a figuruje na 8. priečke v tabuľke Západnej konferencie KHL. Okrem spomenutého stredajšieho duelu na ľade Dinama sa v základnej časti ligy ešte predstaví 26. februára v Nižnom Novgorode.

Šupler v minulosti vytiahol slovenskú reprezentáciu z C-kategórie do elitnej skupiny MS, neskôr v Bielorusku vystaval tím Dinama Minsk a v Lotyšsku stál tri roky za projektom Dinama Riga. Tento účastník KHL sa aj napriek značne nižšiemu rozpočtu v porovnaní s inými tímami dostal pod vedením Šuplera vždy do play-off.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július ŠuplerViačeslav BykovViktor Tichonov
Firmy a inštitúcie CSKA Moskva