Jurčo má zo zápasu proti Francúzsku pamiatku, podliate ľavé oko

Tomáš Jurčo
Slovenský hokejista Tomáš Jurčo. Foto: archívne, SITA/Ján Viazanička

KODAŇ 11. mája (WebNoviny.sk) – Útočník Tomáš Jurčo absolvoval piatkový tréning slovenskej hokejovej reprezentácie s mierne podliatym ľavým okom a prelepeným viečkom.

Vo štvrtkovom víťaznom súboji proti výberu Francúzska na MS 2018 v Dánsku totiž dostal úder hokejkou do tváre, po ktorom zostal na pár sekúnd ležať na ľade. „Trochu ťažšie sa mi pozerá, ale nie je to nič vážne,“ prezradil 25-ročný košický rodák, ktorý pôsobí v zámorskej NHL.

Prelink.jpg

Spomenul si aj na okamihy zo záveru štvrtkového úspešného stretnutia, keď najprv on „obral“ Ladislava Nagya o gól a vzápätí si úlohy vymenili. „Najprv to bol nešťastný ofsajd. Počas majstrovstiev sveta ideme spolu do útočnej tretiny snáď 50-krát a ani raz sa nám to nestane. A práve vtedy, keď dá Laci životný gól, tak to vyšlo takto,“ poznamenal s úsmevom Tomáš Jurčo.

O niekoľko desiatok sekúnd neskôr hrali Francúzi bez gólmana Floriana Hardyho a Jurčo bol blízko ku gólu. „Na konci som mal prázdnu bránku a šiel som strieľať, no Laci mi zdvihol hokejku a zobral puk,“ priniesol svoj pohľad na vec.

Obaja členovia prvej útočnej formácie sa na tom dobre pobavili. „Trochu sme sa o tom doťahovali. Verím, že v ďalších prípadoch sa nám to už nestane. Našťastie nás to teraz nestálo body,“ dodal krídelník Jurčo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Jurčo
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia