Jureňa žiada Mikuša hovoriť o mlčanlivosti k úveru

Miroslav Jureňa

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Medzi Tiborom Mikušom a Miroslavom Jureňom, dvoma kandidátmi na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja, sa iskrí. Mikuša obviňuje tesne pred sobotnými voľbami neznámy autor na letákoch z tajnej dohody so stranou SMK. „Je to zavýjanie z maštale,“ nepriamo potvrdil Mikuš, že je podľa neho za tým jeho protikandidát Jureňa. „To je typický odborný argument pána Mikuša,“ reagoval na to Jureňa.

Na letáku dominuje fotografia, na ktorej sa Mikuš člnkuje s podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja Józsefom Kvardom (SMK). „Mikuš kolaboruje s Maďarmi. Prečo 40 percent rozpočtu trnavskej župy ide Maďarom?“ píše sa v letáku. Zvyšný text cituje článok z časopisu Žitný ostrov z 27. októbra, kde sa píše o politickej dohode SMK s Tiborom Mikušom, aby predišli vytvoreniu veľkej slovenskej koalície, ako je to v Nitrianskom kraji.

„Žiadna tajná dohoda neexistuje, nie som na to odkázaný, robím otvorene,“ povedal SITA Mikuš. Pripomenul, že tam, „odkiaľ to ide, je lož pracovnou metódou.“ Jureňa uviedol, že o letákoch vie od známeho. Na otázku, či za tým stojí on, odpovedal jednoslabičné nie. „Na letáku, ktorý som videl, je preklad článku z týždenníka Žitný ostrov a ak je to lož, tak potom klamárom je autor článku,“ tvrdí Jureňa.

Jureňa Mikušovi pripomenul, nech verejnosti povie, prečo boli poslanci kraja „zaviazaní mlčanlivosťou pri tak dôležitej veci, ako je úver 1,5 mld. Sk. Takéto hospodárenie s peniazmi daňových poplatníkov trnavského kraja sa podobá na nástenkový tender,“ dodal Jureňa. Tibor Mikuš o stoličku bojuje ako nezávislý kandidát s podporou strán Smer-SD, SNS, HZD, Strana zelených Slovenska, Nová demokracia.

Od letákov sa dištancuje aj ďalší kandidát na predsedu Gabriel Pavelek, ktorý kandiduje za koalíciu KDH-SDKÚ-DS-SaS-Misia 21-OKS. „Opakovane som sa vyjadril, že maďarskú kartu v živote nepoužijem. Aj ja to považujem za neférové,“ povedal. K letákom sa vyjadril aj okresný predseda strany SMK za okres Dunajská Streda Péter Pázmány. Podľa neho SMK nemá čo skrývať.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav JureňaTibor Mikuš