K. Bondarenková vyhrala ženskú časť Ritro Slovak Open

Kateryna Bondarenková

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Ukrajinská tenistka Kateryna Bondarenková nasadená ako štvrtá sa stala v Bratislave víťazkou dvojhry na 13. ročníku medzinárodných otvorených majstrovstiev SR žien pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF a názvom Ritro Slovak Open (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v NTC). V nedeľňajšom finále zdolala dvojku tohto podujatia a zároveň obhajkyňu titulu Jevgeniju Rodinovú z Ruska za 90 minút 7:6 (3), 6:2. V prvom sete sa jej nevypomstilo, že súperku pustila z 0:3 na 2:3 a neskôr jej povolila vyrovnať z 2:5 na 5:5. V druhom dejstve favoritka dosiahla brejk na 2:1 a semifinálová premožiteľka Zuzany Kučovej Rodinová si vtedy vyžiadala ošetrenie v šatni, ale na prípadný obrat už ani potom nenašla dostatok síl. Dvadsaťštyriročná bývalá členka Top 30 svetového rebríčka WTA Kateryna Bondarenková (teraz 126. v hodnotení) si odnáša 50 bodov do počítačového poradia a šek na 2940 dolárov, o tri roky mladšej zdolanej finalistke Rodinovej (93.) patrí 34 bodov a 1666 USD. Kateryna Bondarenková je po boku svojej sestry Aľony šampiónkou vo štvorhre z melbournských grandslamových Australian Open 2008, v septembri 2010 mala na newyorských US Open v 2. kole 5 mečbalov proti Dominike Cibulkovej, víťazke „Ritra“ 2006.

Dvojhra – finále:

Kateryna Bondarenková (4-Ukr.) – Jevgenija Rodinová (2-Rus.) 7:6 (3), 6:2 za 90 minút