K rozhodnutiu Kaliňáka odstúpiť podľa Mesežnikova prispeli aj desaťtisíce ľudí v uliciach

Zhromaždenie Postavme sa za slušné Slovensko
Účastníci občianskeho zhromaždenia Postavme sa za slušné Slovensko, organizované v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bratislava, 9. marec 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – V súvislosti s rezignáciou ministra vnútra Roberta Kaliňáka je momentálne najdôležitejšou otázkou, či to bude Mostu-Híd stačiť na zotrvanie v koalícii. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Grigorij Mesežnikov.  Podľa neho na túto otázku momentálne ešte nie je možné odpovedať.

Podľa Mesežnikova urobil Kaliňák rozhodnutie o svojej rezignácii pod neuveriteľne veľkým tlakom, ku ktorému prispela aj občianska spoločnosť. „Bola tam požiadavka Mosta, ale do ulíc tiež vyšli desaťtisíce ľudí,“ povedal. Ako dodal, k tlaku na odstúpenie Kaliňáka významne prispeli aj medializované vyjadrenia prokurátora Vasiľa Špirka.

Podľa analytika Jána Baránka je možné, že nové vedenie rezortu vnútra vymení aj policajného prezidenta, čím sa formálne splnia požiadavky Mosta-Híd a ten tak nemá dôvod na odchod z koalície. „Otázne však je, ako sa zachovajú jednotlivci, napríklad Lucia Žitňanská alebo František Šebej, či im to bude stačiť,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František ŠebejGrigorij MesežnikovJán BaránekJán KuciakLucia ŽitňanskáRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana