K spevu ma to ťahá viac ako k herectvu, tvrdí Ivanna Bagová

Ivanna Bagová
Ivanna Bagová Foto: Universal Music

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Devätnásťročná speváčka Ivanna Bagová len v júni triumfovala v prvej sérii súťaže Hlas Česko Slovenska, no už stihla vydať svoj debutový album. Nahrávka s názvom Oheň v duši (2012) obsahuje dovedna 11 skladieb vrátane dvoch bonusových coververzií a prvého singla I’m Not Dancing On My Own. Speváčka pochádzajúca z Ukrajiny nám v rozhovore priznala, že je ešte len na začiatku, no napriek tomu považuje debutový album za nahrávku s dobrými skladbami.

Ako víťazke Hlasu Česko Slovenska ti istotne mnohí hovorili, že presadiť sa na scéne nebude jednoduché. Pociťuješ nejaké tlaky v zmysle toho, že ti ľudia kážu čo a ako máš robiť?

Dá sa povedať, že aj áno, niekedy, z niektorých strán, pretože nemôže byť len jedna strana a hovoriť len jedno. Nedá sa preto povedať, že by tam istý tlak nebol.

Pred pár dňami vyšiel tvoj debutový album Oheň v duši. Čo hovoríš na jeho výslednú podobu…

Nahrávala som ho v štúdiu Creative Music House s Grausovcami. S niektorými pesničkami som úplne spokojná. Myslím si, že na to, že to je moje prvé cédečko, sú tam celkom dobré skladby. Každopádne, cédečko je pokrstené.

Na albume sú pesničky v angličtine, ale aj v slovenčine. Prečo je to tak?

Je to preto, aby tá nahrávka bolo pestrá, aby neboli všetky pesničky napríklad podľa vzoru Whitney Houston, asi preto. Sú tam balady, sú tam tanečné pesničky. Je tam toho veľa. Takže podľa toho, komu aký štýl vyhovuje, nájde si tam to svoje.

Prvou ochutnávkou z albumu je singel I’m Not Dancing On My Own. Prečo si sa rozhodla práve pre túto skladbu?

Všetci, ktorí sme spolupracovali na tomto cédečku, teda Michal David, vydavateľstvo Universal a ja, sme sa pre ňu rozhodli preto, že je to pozitívna skladba. Keď sa človek ráno zobudí a počuje túto pesničku, je v dobrej nálade, je veľmi chytľavá. Ďalším dôvodom bolo, že osloví aj mladšie publikum.

K tejto piesni vznikol už aj videoklip. Reakcie naň sú však skôr negatívne…

Ľudia samozrejme očakávali niečo viac. Je to len začiatok, nemôžem všetko rozbaliť naraz. V tomto videoklipe sme sa snažili ukázať moju tvár, môj štýl. Ak bude ďalší videoklip, tak určite tam toho bude viac, nebude to už také jednoduché. Všetci mi hovoria, že je to amatérske a jednoduché, no my vieme, prečo to robíme.

Chystáš už teda ďalší?

Neviem, či ďalší videoklip vznikne na skladbu z tohto albumu, no je tam z čoho vyberať. Mojou obľúbenou pesničkou je Keď chceš, ale ide o pomalšiu skladbu. Videoklip by som skôr urobila na Neboj sa báť. Myslím si, že v rádiách by sa najviac uchytili práve tieto dve.

Ako si predstavuješ prezentáciu svojho debutového albumu. Trúfaš si už aj na turné?

Samozrejme teraz mám nejaké akcie, večierky. Veľkú zásluhu na tom má Michal David, ktorý ma berie na svoje koncerty. Na tých vystúpeniach ma vidí veľa ľudí, takže som stále v povedomí. Bodaj by som aj ma mala toľko ľudí na svojich koncertoch.

Ivanna Bagová
Foto: Universal Music

Je o tebe známe, že si sa na Slovensko presťahovala z Ukrajiny a bývaš v Topoľčanoch. Stále tam aj študuješ?

Áno, študujem posledný rok na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch. Je to šiesty, absolventský rok. Preto, aby som to stíhala, som si dala individuálne štúdium, no aj tak to nestíham.

A čo potom?

Určite by som chcela ďalej študovať. Chcela by som ísť buď na VŠMU v Bratislave alebo na JAMU v Brne. Viem, že sa na tieto školy dá dostať len veľmi ťažko, ale budem to skúšať. Ak by to bolo Brno, tak chcem ísť na muzikálové herectvo. Herectvo je aj môj hlavný odbor na konzervatóriu v Topoľčanoch.

Keby si si mala vybrať medzi spevom a herectvom, čo by to bolo a prečo?

Spev. K spevu ma to ťahá viac. Na herectvo som šla len preto, že u nás sa dá študovať len operný spev. Keď som šla na herectvo, tak tam bola tá možnosť, že môžem študovať aj moderný spev. Síce menej, ako keby to bol môj hlavný odbor, ale aspoň niečo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal DavidWhitney Houston