Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štrajk učiteľov
Účastníci verejného stretnutia na podporu štrajkujúcich učiteľov na Hlavnej ulici v Košiciach. Košice, 28. január 2016. Foto: SITA/Ivan Fleischer
18. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

K štrajku učiteľov sa pripojila VŠVU, má podporu študentov

BRATISLAVA 18. februára (WebNoviny.sk) – Vedenie Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) a členovia Akademického senátu podporujú požiadavky slovenských učiteľov na základných a stredných školách. Počas prvého štrajkového týždňa sa doň zapojilo viac ako 30 percent pedagógov VŠVU, predpokladajú však, že ich počet ešte narastie.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka VŠVU Nina de Gelder s tým, že aj študenti VŠVU podporujú svojich pedagógov, ktorí sa rozhodli vstúpiť do ostrého štrajku. Študenti vytvorili iniciatívu Mor ho!, ktorá vznikla v galérii Medium VŠVU. Ostrý štrajk tak podporujú svojimi dielami, ktoré reprezentujú ich občianske postoje k problémom slovenskej spoločnosti a vzdelávaniu.

VŠVU vyhlasuje, že nie je napojená na žiadne politické strany a že iniciatíva pedagógov a študentov školy je prejavom solidarity a spolupatričnosti s učiteľmi materských, základných a stredných škôl,” uviedla de Gelder. Počas štrajkových dní, ktoré budú trvať do najbližších parlamentných volieb, však bude škola otvorená všetkým iniciatívam pedagógov, študentov a externých partnerov školy, ktoré súvisia s témami vzdelávania, občianskej iniciatívy, umeleckého aktivizmu, či so širšími spoločenskými, kultúrnymi a historickými

Študentský projekt na podporu štrajkujúcich pedagógov s názvom Mor ho! sa odvoláva na obsah rovnomennej básne Sama Chalúpku namierenej proti krivde, bezpráviu a nespravodlivosti. Priestor Galérie Medium je verejnosti prístupný oddnes 18. februára do 3. marca v čase od 10:00 do 17:00. Výstava v galérii vyvrcholí slávnostnou finisážou 3. marca o 18:30.

Odporúčané články

Požiadavky učiteľov podporili v Trnave čiernymi dáždnikmi Učitelia počas štrajku neodučili vyše 400-tisíc hodín

Témy

Diskusia

NAN Majorita slovákov je hlúpa, nekritická masa snívajúca sen západných spoločností, nechápajúc však podstatu ich fungovania. Komunizmom odchovaní, zaznávajú kultúru ako niečo absolútne nepotrebné a spoločnost neobohacujúce. Hodnotné je iba hmatatelné. Iba matériu produkujúce aktivity sú našou spoločnostou považované za podstatné.... Re J57 Pre J57 : V akom scenári ? Kde všade ? Aká čierna ovca ? Aká treťorýchlostná Európa ? Sestry rozvrátili zdravotníctvo ? Kto si rozvrátil rodinu ? Píšeš jednu chujovinu za druhou ? Kto si, magor ? Nebodaj ten buzerant... Maťko a Kubko Pre študent VŠVU 21.32, škoda sa na tvoju adresu vyjadrovať, Luboš NR, to presne vystihol a myslím si že to stačí. Ale ešte by som povedal, že depresiu môže človek dostať z toho čo vypisuješ. tak ++++++++++++++++++ hmmm super bojujete- ,,dvôkazom" je, že patríš ešte asi na základnú školu naučiť sa slovenčinu.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...