K útoku na redakciu Charlie Hebdo sa prihlásil Islamský štát

Pamiatka obetí parížskeho útoku
Zhromaždenie na bruselskom Place du Luxembourg, na pamiatku obetí teroristického útoku v redakcii satirického časopisu Charlie Hebdo v centre Paríža. Belgicko, Brusel, 7. január 2015. Foto: SITA/Diana Černáková

MÓSUL 9. januára (WEBNOVINY) – K zodpovednosti za teroristický útok na redakciu francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IŠ). Izraelský denník Haaretz cituje radikálneho duchovného tejto skupiny Abú Saada al-Ansárího, ktorý to povedal počas kázne v irackom meste Mósul, ktoré je pod kontrolou IŠ.

Obrazom: Vrahov z Charlie Hebdo obkľúčila polícia, držia rukojemníka

Útok vo Francúzsku bol podľa neho len začiatok. „Zajtra to bude Británia, Amerika a ďalšie krajiny,“ vyhlásil. Dodal, že útok proti Charlie Hebdo je odkazom pre všetky krajiny Američanmi vedenej koalície, ktorá počas náletov zabíja členov IŠ.

Obrazom: Streľba v redakcii týždenníka Charlie Hebdo

Dvaja ozbrojení muži napadli v stredu redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo v centre Paríža, pričom zabili najmenej 12 ľudí a 11 ďalších zranili. Páchateľov polícia identifikovala ako 34- a 32-ročných bratov Saida a Cherifa Kouachiových.

Obrazom: Ľudia smútia za obeťami na námestiach po celom svete

Bratia sa momentálne zabarikádovali aj s rukojemníkom v tlačiarni v priemyselnej zóne mestečka Dammartin-en-Goele en niekoľko kilometrov od medzinárodného letiska Charla de Gaulla. Miesto obkľúčilo asi 1000 príslušníkov špeciálnych policajných jednotiek.

Obrazom: V Paríži sa strieľalo, po útoku zomrela policajtka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Charlie HebdoIslamský štát