K útoku v Marseille sa prihlásil Islamský štát, muž jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo

Teroristický útok v Marseille
Na vlakovej stanici v Marseille útočil muž s nožom, jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo. Marseille, 1. október 2017. Foto: SITA/AP.

MARSEILLE 2. októbra (WebNoviny.sk) – K nedeľňajšiemu útoku na železničnej stanici vo francúzskom meste Marseille sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Informovala o tom na militantov napojená tlačová agentúra Amák s tým, že ženy zabil jeden z jej „vojakov“. Podľa nej konal v reakcii na výzvy IS, aby jej bojovníci zaútočili na krajiny koalície vedenej USA, ktorá bojuje proti extrémistom v Iraku a Sýrii.

Muž zaútočil na železničnej stanici Saint Charles, kde jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo. Podľa úradov páchateľa následne na mieste zastrelili vojaci. Polícia stanicu evakuovala a vyzvala ľudí, aby sa oblasti vyhýbali. Kancelária parížskeho prokurátora uviedla, že začali protiteroristické vyšetrovanie.

Francúzsko opakovane čelí útokom zo strany militantov z IS. V koalícii, ktorá proti skupine bojuje, je krajina aktívna od roku 2014.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát