K výzve ŠKODA pomáha sa pridal Europcar: Spolu tak už viac ako 70 áut slúži v boji proti COVID-19

Dve_vozidl_koda_kamiq_u_pomhaj_unba.jpg
ŠKODA AUTO Slovensko pomáha aj Univerzitnej nemocnici Bratislava, kde vozidlá ŠKODA Kamiq slúžia na prepravu odobratých vzoriek do centier, kde sa testuje COVID-19. Foto: ŠKODA AUTO

K výzve ŠKODA pomáha Slovensku sa pridala autopožičovňa Europcar. V rámci projektu, ktorý úspešne rozbehla spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko, už vo všetkých regiónoch jazdí viac ako 70 vozidiel značky ŠKODA v boji proti ochoreniu COVID-19. Autá využíva 50 rôznych organizácií – zdravotnícke zariadenia, samosprávy či charitatívne a neziskové organizácie. Slúžia pri každodenných dôležitých úlohách, ako je prevoz odobratých vzoriek na vyšetrenie, distribúcia rúšok a zdravotníckych pomôcok, prevoz pacientov a materiálu  či na rozvoz potravín a liekov pre seniorov a imobilných.

„Sme veľmi radi, že vozidlá značky ŠKODA môžu byť užitočné všade tam, kde to je potrebné. Doteraz sa nám podarilo podporiť množstvo organizácií, ktoré vďaka našim vozidlám môžu výrazne zrýchliť a zefektívniť svoju pomoc. Zároveň sa tešíme z toho, že sme inšpirovali ďalších partnerov, vďaka čomu môže boj proti koronavirusu nabrať ešte väčšie obrátky. Spolupatričnosť je v súčasnej situácii nesmierne dôležitá“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Skoda_podme_si_pomahat.jpg
ŠKODA AUTO Slovensko pomáha aj občianskej iniciatíve Poďme si pomáhať v Poprade, kde vozidlo slúži na rozvoz potravín a liekov pre seniorov a sociálne slabších, ale aj na distribúciu ochranných pomôcok a obedov pre zdravotníkov či záchranárov. Foto: ŠKODA AUTO

Výzva ŠKODA pomáha sa úspešne rozbehla po celom Slovensku a priberá neustále nové organizácie a inštitúcie, pre ktoré je rýchly presun kľúčový. Vozidlá slúžia pri distribúcii ochranných pomôcok, rozvoze obedov pre seniorov alebo materiálnej pomoci pre personál a ubytovaných v karanténnych centrách, využívajú sa aj na prepravu odobratých vzoriek do centier, v ktorých sa testuje COVID-19. Rovnako našli svoje uplatnenie pri organizácii ukážok prvej pomoci, mobilných odberoch, humanitárnych aktivitách, pomáhajú s presunom pracovníkov poskytujúcich psychologické poradenstvo, ale aj pri prevoze zdravotníckych pomôcok či potravín.

K projektu ŠKODA AUTO Slovensko a jeho autorizovaných partnerov pripojil aj ďalší partner, renomovaná autopožičovňa Europcar. Tá v spolupráci so značkou ŠKODA posiela do terénu po celom Slovensku ďalšie vozidlá viacerým organizáciám či inštitúciám. Aj tieto autá budú pomáhať s presunom a prevozom osôb aj materiálu, vďaka čomu môže nabrať boj proti koronavírusu vyššie obrátky.

Europcar1.jpg
K výzve spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko sa pridala aj najväčšia autopožičovňa Europcar, ktorá poskytuje ďalšie vozidlá na pomoc v regiónoch. Foto: ŠKODA AUTO

Našou náplňou je požičiavať autá. Túto pomoc vnímame ako ten najlepší možný spôsob, kam naše vozidlá aktuálne požičať. Pomáhajú a sú v plnom nasadení, všade tam, kde je to potrebné,“ uviedol Marian Palšovič zo spoločnosti Europcar.

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko naďalej pokračuje v online výzve ŠKODA pomáha Slovensku (www.skoda-pomaha.sk). Prostredníctvom nej hľadá organizácie, samosprávy či združenia, ktorým bezplatné zapožičanie vozidiel dokáže pomôcť v boji proti koronavírusu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom