Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA / AP
30. júla 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Káčer jazdil s motorkármi

BRATISLAVA 30. júla (WBN/PR) – Správca Nadácie TA3 Peter Káčer dnes odštartoval tretiu etapu svojej cesty naprieč Slovenskom. Po zvládnutí prvej etapy, ktorá sa odohrávala v prevažne rovinatom teréne a druhej etapy, ktorá prechádzala kopcami za každého počasia, prichádza dnešná náročná cesta zo Žarnovice do Banskej Bystrice.

Peter Káčer odštartoval v pondelok 28. júla svoju sedemdňovú jazdu na špeciálne upravenom bicykli z Bratislavy do Košíc. Jeho náročná cesta má podporiť charitatívnu SMS zbierku, ktorá pomôže 10 ľuďom s diagnózou detskej mozgovej obrny. Liečba, ktorá je pre nich finančne nákladná a často až nedostupná, prebehne v piešťanskom zdravotnom zariadení Adeli.

Peter Káčer na svojej cyklotúre zažíva pozitívny ohlas od ľudí, ktorí mu vyjadrujú svoju podporu. V utorkovej 2. etape svojej cesty zažil Peter aj únavu materiálu, keď sa mu pri šliapaní do pedálov pretrhol reťaz. Zamestnanci cykloservisu v Zlatých Moravciach neváhali a nezištne poskytil pri jeho výmene pomoc. Svoju dnešnú tretiu etapu odštartoval v Žarnovici, kde sa k nemu pripojili motorkári z plochej dráhy a Petra v sprievode vyprevádzali z mesta.

Hlavným mediálnym partnerom projektu je televízia TA3, ktorá túto charitatívnu akciu medializuje prostredníctvom svojho vysielania prakticky už od vyhlásenia zbierky. Najdôležitejšie udalosti odvysiela TA3 v rôznej forme, či už v živých vstupoch, v spravodajstve, alebo prostredníctvom relácií, ktoré majú k téme blízko. Do podpory cyklojazdy sa zapojí aj množstvo ľudí známych zo športového a spoločenského prostredia, ktorí mu vyjadria podporu, či už slovom, podaním ruky, ale aj spoločnou cyklistickou etapou.

Samotná SMS zbierka Nadácie TA3, odštartovala 14. júla a bude trvať jeden mesiac. Môžu sa do nej zapojiť všetci ľudia zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 832 v hodnote 1 eura. Zároveň sa zúčastnia aj žrebovania o atraktívne ceny, ktoré do súťaže venovala Televízia TA3 spolu s partnermi zbierky. Viac informácií o zbierke, ako aj o ľuďoch, pre ktorých je určená, nájdete na stránkach Nadácie TA3 www.ta3.com/nadacia.

Priebeh celej cesty môžete sledovať online na stránkach TA3.com

O Nadácii TA3

Impulzom na vznik Nadácie TA3 bolo rozhodnutie pomáhať čo najväčšiemu počtu ľudí, ktorí sú na pomoc druhých odkázaní. Od roku 2011 tak Nadácia TA3 úspešne spája otvorené srdcia ľudí s tými, ktoré ich štedrosť, súcit a ľudskosť nutne potrebujú. Činnosť nadácie je zameraná na individuálnu podporu sociálne slabých a znevýhodnených občanov a podporu organizácií, ktoré sa zaoberajú deťmi, dospelými, ako aj seniormi. Zároveň Nadácia poskytuje pomoc pri živelných katastrofách a hromadných nešťastiach, aktívne sa zapája do podpory ochrany zdravia a rozvoja vedy a umenia.

Odporúčané články

Zmonitorovali televízie, táto Ficovu vládu kritizuje najviac Široký predstúpi pred ľudí, objasní situáciu okolo Váhostavu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...