KACZYNSKI: Kandidatúru podporuje moja rodina

Jaroslaw Kaczynski
Jaroslaw Kaczynski Foto: SITA/AP

VARŠAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Líder poľskej opozičnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski oznámil v pondelok, že bude kandidovať v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 20. júna. Jeho snahou je nahradiť brata Lecha, ktorý zomrel 10. apríla pri havárie lietadla s predstaviteľmi Poľska, ktorí si v Katyni chceli uctiť obete násilnej smrti 22 000 poľských dôstojníkov a príslušníkov inteligencie zavraždených v roku 1940 príslušníkmi ruskej tajnej služby NKVD.

Jaroslaw Kaczynski v stanovisku uviedol, že bude kandidovať za prezidenta, aby pokračoval v misii tragicky zosnulého brata. Podľa Kaczynského je všeobecnou povinnosťou pracovať pre dobro Poľska, čo si vyžaduje prekonanie osobného utrpenia. „To je dôvod, pre ktorý som sa rozhodol kandidovať za prezidenta Poľska. Pri tomto rozhodnutí mám podporu rodiny.“

Mandát prezidenta Lecha Kaczynského sa mal skončiť v decembri a voľby boli plánované na jeseň. Tragicky zosnulý prezident sa plánoval uchádzať o druhý päťročný mandát.

Jaroslawovou najbližšou rodinou je jeho 84-ročná matka Jadwiga a neter Marta, dcéra zosnulého brata-dvojčaťa Lecha.

SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslaw Kaczynski