Kaczyński tesne pred smrťou volal bratovi

Kaczyński
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – Zosnulý poľský prezident Lech Kaczyński, ktorý prišiel o život v sobotu pri leteckom nešťastí, ešte niekoľko minút pred smrťou telefonoval svojmu bratovi Jaroslawovi. „Povedal mu, že všetko prebieha podľa plánu a o niekoľko minút budú pristávať,“ cituje internetová stránka denníka Gazeta Wyborcza europoslanca za stranu dvojičiek Kaczyńských Právo a spravodlivosť (PiS) Adama Bielana. Jaroslaw Kaczyński, predseda PiS a bývalý poľský premiér tak bol jedným z posledných ľudí, ak nie vôbec posledným človekom, s ktorým sa Lech Kaczyński na tomto svete zhováral.

Jaroslaw Kaczyński sa podľa poľských médií rozhodol, že svoju matku, ktorá o úmrtí poľského prezidenta nevie, o ňom ani nebude informovať. Osemdesiattriročná Jadwiga Kaczyńská leží na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Vzhľadom na jej zdravotný stav sa jej syn rozhodol, že by o tom nemala vedieť,“ informoval v nedeľu večer hovorca varšavskej vojenskej nemocnice plukovník Piotr Dabrowiecki. „Jadwiga Kaczińská je vo vážnom, i keď stabilizovanom stave. Pospáva a z času na čas nadobudne vedomie,“ informoval hovorca.

Poľský prezident Lech Kaczyński prišiel o život v sobotu pri leteckom nešťastí. Vládny špeciál, na ktorého palube bol Kaczyński, jeho manželka a ďalšie desiatky významných poľských osobností, havaroval pri pristávaní na vojenskom letisku v ruskom Smolensku. Poľská vládna delegácia mierila do ruského mesta Katyň na ceremóniu pri príležitosti 70. výročia masakry viac ako 22 tisíc poľských dôstojníkov, policajtov a príslušníkov inteligencie sovietskou tajnou službou NKVD.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslaw KaczynskiLech Kaczynski