Kajakári Mannová a Slafkovský si vybojovali zlato

Medzinárodné liptovské slalomy
Dana Mannová na trati 28. ročníka Medzinárodných liptovských slalomov vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši. Foto: SITA/Gabriel Lipták

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 18. mája (WEBNOVINY) – Víťazkou K1 žien Medzinárodného slalomu v rámci 64. ročníka Medzinárodných tatranských slalomov vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši sa stala Dana Mannová.

Po prvej jazde bola mimo pódia pre medailistky, ale v druhom kole predviedla technicky čistú jazdu a triumfovala s polsekundovým náskokom pred Češkou Irenou Pavelkovou, o ďalšiu sekundu zaostala bronzová Britka Natalie Wilsonová. V elitnej desiatke sa umiestnili aj ďalšie dve slovenské kajakárky. Na 9. mieste skončila Kristína Nevařilová, desiatku uzatvárala Monika Mitašíková, ktorá triumfovala v kategórii dorasteniek.

Obe Slovenky bojujúce o účasť na OH v Londýne Elena Kaliská a Jana Dukátová sa na štarte neobjavili, hoci Kaliská figurovala v štartovej listine.

Popoludní od 13.00 h budú v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši bojovať deblisti, kajakári a kanoistky.

Alexander Slafkovský zdolal Michala Martikána

Víťazom C1 mužov Medzinárodného slalomu v rámci 64. ročníka Medzinárodných tatranských slalomov vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši sa stal domáci
Slafkovský
Foto: Archívne foto SITA

Alexander Slafkovský.

O takmer sekundu zdolal svojho oddielového a reprezentačného kolegu Michala Martikána na druhom mieste, pre ktorého sú preteky súčasťou prípravy na súboj s Matejom Beňušom o jedinú miestenku pre Slovensko na Hry XXX. olympiády v Londýne.

Slafkovský, ktorý je mimo hry o Londýn, zdolal Martikána aj na minulotýždňových majstrovstvách Európy v nemeckom Augsburgu. Bronz si v kanáli Orava v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši vypádloval Japonec Takuja Haneda.

Výsledky:

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 105,52 (2 trestné sekundy), 2. Irena Pavelková (ČR) 106,03 (2), 3. Natalie Wilsonová (V. Brit.) 107,03 (0), … 9. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 116,61 (2), 10. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 117,53 (0)

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 93,69 (0 trestných sekúnd), 2. Michal Martikán (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 94,60 (0), 3. Takuja Haneda (Jap.) 97,20 (0), 4. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 97,25 (0), … 9. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 101,15 (2), 10. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 101,29 (0)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýDana MannováElena KaliskáJana DukátováMichal Martikán