Kajúcnik Kodada v kauze Dobytkár manipuloval podľa advokáta výpovede, umožnil mu to vyšetrovateľ NAKA

Sudca, súd, súdy
Prokurátori požiadali všetkých, ktorí podľa nich neodborne, bez znalosti právneho poriadku SR a postupu orgánov činných v trestnom konaní spochybňujú ich prácu, aby populisticky nezneužívali takéto situácie pre svoje osobné záujmy a neznevažovali tým v očiach verejnosti každodennú náročnú prácu stoviek poctivých prokurátorov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 17. septembra 14:48

Korunný kajúcnik v kauze Dobytkár Marek Kodada, svedčiaci ako jediný svedok proti Jurajovi Kožuchovi, bývalému generálnemu riaditeľovi PPA, počas kľúčovej časti prebiehajúceho vyšetrovania manipuloval svoje výpovede.

Konštatoval to v piatok advokát Juraja Kožuchu Roman Balco. Nezrovnalosti, chyby a protirečenia svojej výpovede mal kajúcnik voči Jurajovi Kožuchovi upravovať vždy následne po prečítaní jeho výpovede. Podľa advokáta mu tak umožnil konať sám vyšetrovateľ.

„Kajúcnik Marek Kodada, ktorý ako jediný vypovedá proti môjmu klientovi, upravoval nezrovnalosti a chyby vo svojej výpovedi na základe prístupu k spisu a výpovedí môjho klienta. Doslova po každej výpovedi pána Juraja K. si ju prišiel do spisu prečítať a následne tú svoju upravil tak, aby opravil nezrovnalosti, ktoré môj klient namietal. Umožnil mu to vyšetrovateľ tým, že štatút svedka Marekovi Kodadovi prisúdil až po poslednej výpovedi môjho klienta. Tým vyšetrovateľ zabezpečil, aby si mohol kajúcnik spis prakticky nosiť domov a pripravovať si úpravy výpovede. Disponujeme o tom dôkazmi a považujeme to za šokujúce manipulovanie vyšetrovania v prospech kajúcnika,“ povedal Roman Balco.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KožuchMarek Kodada
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra