Kalavská chce dokončiť projekty na ministerstve zdravotníctva, s prijatím funkcie mala problémy

Andrea Kalavská, Andrej Kiska
Zľava: Kandidátka na ministerku zdravotníctva Andrea Kalavská a prezident SR Andrej Kiska počas prijatia nových kandidátov na ministrov v Prezidentskom paláci. Návrh nového vladného kabinetu predložil dezignovaný premiér Peter Pellegrini poverený zostavením novej vlády SR. Bratislava, 21. marec 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Kandidátka na ministerku zdravotníctva Andrea Kalavská sa bude snažiť dotiahnuť rozpracované projekty.

Ako povedala novinárom po prijatí u prezidenta SR Andreja Kisku, mala veľké problémy prijať nomináciu, upozornila, že je lekárka a nikdy nemala politické ambície. Na otázku, či má strach z niečoho v novej funkcii, reagovala, že zo všetkého, najviac však z toho, či naplní očakávania.

„Uverila som projektom, ktoré sú na ministerstve zdravotníctva, je tam úžasný tím, ktorý, myslím si, že dokáže niečo zmeniť. Dovolím si povedať, že niektoré zmeny sú už viditeľné, a preto, aj keď veľmi nerada, alebo teda s veľkou pokorou prijímam tento post,“ povedala Kalavská.

Neúspešný kandidát na ministra vnútra, v súčasnosti vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva Jozef Ráž ml. zostáva podľa Kalavskej na ministerstve.

„Je to človek, ktorý je podľa mňa veľmi múdry, schopný, pracovitý a ktorý dokáže pomôcť slovenskému zdravotníctvu. Ja si svoje pôsobenie na tomto ministerstve neviem, alebo nechcem bez neho predstaviť,“ poznamenala Kalavská.

Kandidátka na šéfku rezortu zdravotníctva rešpektuje kritiku zo strany Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek aj Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek. „Ľudsky mi je to trochu ľúto, lebo som sa snažila v mnohých veciach, ale budem sa snažiť ešte viac,“ uzavrela Kalavská.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáAndrej KiskaJozef Ráž ml
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR