Video: Kalifornia bojuje s lesným požiarom, ktorý zničil tucty domov a vyžiadal si už aj obete (aktualizované)

Kalifornia, lesný požiar
Americký štát Kalifornia opäť bojuje proti lesným požiarom. 27. júl 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. júla, 12:30

SHASTA 27. júla (WebNoviny.sk) –  Lesný požiar na severe Kalifornie si už vyžiadal jedného mŕtveho muža a troch zranených požiarnikov. Hovorca hasičov Scott McLean uviedol, že plamene zabili buldozeristu a zničili aj stroj. Jeho telo našli vo štvrtok večer.

McLean takisto potvrdil, že oheň zranil troch požiarnikov a neznámy počet civilistov. Podľa jeho slov oheň ničí všetko, čo mu stojí v ceste. Spálil už tucty domov v oblastiach Shasta, Keswick a v západnej časti Reddingu, ktorý má 92-tisíc obyvateľov. Situáciu označil za chaotickú.

Lesný požiar na severe Kalifornie už zničil tucty domov, zranil hasičov a civilistov a priblížil sa k mestu Redding.  Podľa hovorcu hasičov ničí oheň všetko, čo mu stojí v ceste.

Podľa jeho slov spálil tucty domov v oblastiach Shasta, Keswick a západnej časti Reddingu, ktorý má 92-tisíc obyvateľov. Situáciu označil za „veľmi dynamickú“. Potvrdil, že zatiaľ nepoznajú počet hasičov a civilistov, ktorí utrpeli popáleniny.

Požiar vyčíňa na ploche 115 štvorcových kilometrov. Prvé plamene sa objavili v pondelok, no v dôsledku vysokej teploty, nízkej vlhkosti a silného vetra sa strojnásobil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom