Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zemny plyn
ilustračné foto Foto: SITA/AP
7. januára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Kalifornia vyhlásila stav núdze, uniklo veľké množstvo plynu

San Francisco 7. januára (WebNoviny.sk) – Stav núdze vyhlásil v stredu guvernér amerického štátu Kalifornia Jerry Brown po obrovskom úniku zemného plynu, ktorý od októbra prúdi do ovzdušia na predmestí Los Angeles, informuje v noci nadnes agentúra AP.

Brown uviedol, že konal na základe žiadosti obyvateľov časti Porter Ranch a “predlžujúceho sa a pokračujúceho” charakteru úniku z podzemného zariadenia. Oblasť už v dôsledku úniku veľkého množstva metánu denne opustili tisícky rodín, dve tamojšie školy preložili študentov do iných zariadení.

Únik zo zariadenia na skladovanie zemného plynu v ropnom poli v oblasti Aliso Canyon neďaleko losangelského predmestia Porter Ranch odhalili 23. októbra. Poškodený rezervoár prevádzkuje spoločnosť Southern California Gas Company (SoCalGas). Firma sa únik snaží zastaviť hĺbením pomocného vrtu, cez ktorý chce do poškodeného potrubia dostať utesňujúce látky.

Odporúčané články

Sused strelca z Kalifornie s ním plánoval útoky, zatkli ho Vrahovia z Kalifornie boli radikalizovaní, cvičili streľbu

Témy

Diskusia

PHÆTON 08:19 - modrý boľševický primitív, vidieť, že ti nefunguje logika! Ja sa cítim výborne ale teba ide roztrhať z mojich príspevkov, lebo na ne nedokážeš reagovať inak ako s nadávkami - pochopil ty komunista v modrom?! Re PHÆTON ...len aby Ťa neroztrhlo, trkvas ! PHÆTON 17:49 - ja nič nerobím povrchne. Keď máš problém, tak utekaj k doktorovi, kým nebude neskoro - a to nemyslím s posmechom, ale vážne! Keď niekto stráca záujem o čítanie a má radšej jednoduché veci, to naznačuje, že v mozgu... PHÆTON 20:43 - modrý boľševický idiot, iba na takú volovinu ti stačí tá tvoja mizerná mentálna výbava - na kultivovanú a logickú debatu nemáš! Aj ten mentálny zvratok si stvoril s použitím mojich reakcií na takých bezcharakterných idiotov ako si ty!... Robert Fico PHÆTON v mene Boha a v mene miliónov občanov Slovenska Ťa prosíme, len informuj v každom článku máš 100 % pravdu a dávaš 100 % dôkazy. Skrátka si jednotka v informáciách. Kašli tu na jedného chrapúňa vulgárneho modráckeho, fašistickú sviňu,...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...