Kampaň proti privatizácii nemocníc je podľa Mikuša zákerná

Nemocnica
Foto: SITA/Lukáš Macek

DUNAJSKÁ STREDA 26. septembra (WEBNOVINY) – Kampaň Ivana Uhliarika proti privatizácii nemocnice v Dunajskej Strede je podľa predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša brutálnym a zákerným útokom na nemocnicu, ktorý zneisťuje pacientov a ich príbuzných.

Zámer vstupu strategického partnera pre nemocnice v Dunajskej Strede a Galante preto predloží na budúci týždeň na rokovanie krajského parlamentu.

Výzvou na zastavenie privatizácie nemocníc odštartoval tento týždeň kampaň na post predsedu kraja bývalý minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH).

,,Chceme transparentným a zákonným spôsobom získať strategického partnera, aby táto nemocnica žila,“ povedal vo štvrtok na tlačovej besede v dunajskostredskej nemocnici Mikuš. Proces verejnej obchodnej súťaže môže podľa neho trvať zhruba pol roka, výsledok bude schvaľovať nové krajské zastupiteľstvo.

Uhliarik sa snažil pre svoju myšlienku neprivatizovať nemocnice v Dunajskej Strede a Galante získať aj krajských poslancov SMK, podľa poslanca a primátora Dunajskej Stredy Zoltána Hájosa však nepochodil. ,,Mesto Dunajská Streda má záujem, aby sme hľadali spoločne strategického partnera,“ povedal.

Ivan Uhliarik organizuje stretnutia s cieľom získať podporu pre zastavenie privatizácie. ,,Chcem sa stretnúť so všetkými, ktorí môžu zabrániť privatizácii nemocníc – od pacientov, cez lekárov až po krajských poslancov a komunálnych politikov. Nedovolím, aby sa naši obyvatelia ocitli v situácii, v akej sú teraz obyvatelia Malaciek, na pokraji zrušenia pohotovosti v miestnej nemocnici,“ zdôvodnil Uhliarik.

Mikuš na rozdiel od Uhliarika nehovorí o privatizácii, ale o hľadaní strategického partnera pre nemocnice. Podľa Uhliarika je to však jedno, v oboch prípadoch sa nemocnice podľa neho posunú od pacienta smerom k zisku pre nového majiteľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Uhliarikminister zdravotníctva Ivan UhliarikTibor Mikuš