'Kamzíci' doma narazili, tvrdohlaví 'barani' otočili zápas

Bystrica poprad
Sprava: Matej Češík z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Štefan Fabian z HK Poprad počas zápasu 12. kola Tipsport ligy medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica a HK Poprad. Banská Bystrica, 14. október 2016. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 18. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu pod vedením nového trénera Marcela Ozimáka priviezli z ostatných troch zápasov na súperových klziskách 7 bodov, ale v piatok doma tesne prehrali s lídrami Tipsport ligy z Banskej Bystrice 3:4.

Čerstvý navrátilec Lukáš Hvila už po 57 sekundách bekhendom prekonal Andreja Košarišťana a krátko na to Rus Dmitrij Abramov pridal aj druhý gól Popradu. Skvelý úvod a vedenie 2:0 po piatich minútach však Podtatrancom nestačili na zisk bodov, lebo hostia spod Urpína ešte do konca prvej tretiny vyrovnali na 2:2 a v 33. min zásluhou obrancu s kanadským aj talianskym občianstvom Mathewa Maioneho už viedli 3:2.

V 36. min domáci Adam Lapšanský vyrovnal na 3:3, ale 21 sekúnd pred koncom druhej tretiny opäť Maione poslal hostí do vedenia. V 57. min mal Mário Lunter veľkú šancu pridať piaty gól Bystričanov, ale nepremenil trestné strieľanie. Vyše 1600 divákov na tribúnach sa vyrovnávajúceho gólu nedočkalo ani v záverečnej hre bez brankára, a tak si hostia odviezli spod Tatier 3 body.

Poprad sa neodpútal z posledného miesta v tabuľke, zatiaľ čo Banská Bystrica potvrdila líderskú pozíciu a ako prvá sa dostala cez hranicu 50 získaných bodov.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 21. kolo – piatok:

HK Poprad – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Góly: 1. L. Hvila (Kroták, Mlynarovič), 6. Abramov (Štrauch, Bagin), 36. Lapšanský (Henderson, Lichanec) – 11. Buc (T. Surový, Maione), 23. T. Surový (Truchno, Róth), 33. Maione (Truchno, Róth), 40. Maione (Truchno, Hickmott)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: B. Rapáč (Poprad) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jura – Bogdaň, Korba, 1601 divákov

Poprad: Šúrek – Lubor Pokovič, Š. Fabian, Bagin, J. Brejčák, Ježek, Kurali, Krempaský, Semorád – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – B. Rapáč, Troliga, D. Bondra – Abramov, Lichanec, Štrauch

Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, J. Bezúch, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – R. Tománek, Sarault, Lunter – Lamper, M. Češík, Matoušek – Truchno, Tamáši, Róth

Štyri góly v rozpätí necelých siedmich minút druhej tretiny rozhodli o víťazstve Košíc nad Liptovským Mikulášom. Hostia z Liptova pritom po prvej tretine v Steel aréne viedli 3:2, keď trafili aj dvaja štyridsiatnici v ich drese Juraj Faith a Jozef Stümpel.

Domáci však odpovedali spomenutým uragánom v prostrednej časti, keď sa v čase od 27:59 do 34:47 min postupne presadili ďalší štyridsiatnik Peter Bartoš, Tomáš Hričina, Radek Deyl a Tomáš Klíma.

V 53. min síce Matúš Sukeľ svojím druhým gólom v stretnutí v presilovke po kombinácii do práždnej bránky znížil na 4:6 z pohľadu hostí, ale posledné slovo mal 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny gólom do prázdnej bránky domáci Juraj Milý. Odstup Košíc za vedúcou Banskou Bystricou zostal štvorbodový, nováčik z Liptova je priebežne piaty

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:4 (2:3, 4:0, 1:1)

Góly: 2. R. Hruška (Boltun, Deyl), 11. Suja (Tibor Varga, M. Bartánus), 28. P. Bartoš (Suja, L. Matejka), 34. Hričina (Boltun, J. Milý), 35. Deyl (Vašíček), 35. T. Klíma (P. Bartoš, Tibor Varga), 60. J. Milý (Bicek) – 7. J. Faith (M. Sukeľ, M. Uram), 10. M. Sukeľ (M. Uram, Kriška), 19. Stümpel, 53. M. Sukeľ (M. Uram, T. Nádašdi)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Gajan, Smrek, 3454 divákov

Košice: Habal – Deyl, Vašíček, L. Matejka, M. Dudáš, Šmach, E. Šedivý, Pavúk – M. Bartánus, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – P. Bartoš, T. Klíma, Tibor Varga – Šoltés, R. Hruška

Liptovský Mikuláš: A. Nagy (35. Križan) – M. Šiška, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, J. Faith – Kabáč, Stümpel, Števuliak

Hokejisti Martina bodovali aj vo štvrtom zápase po návrate do tipsportligového kolotoča po žltačkovej pauze. Martinčania zvíťazili vo Zvolene 4:2. V tabuľke najvyššej súťaže preskočili práve piatkového súpera ako aj Liptákov a sú už na piatej priečke. A to majú zverenci trénera Pavla Paukovčeka na konte o štyri zápasy menej ako väčšina ich súperov.

O víťazstve Martina rozhodla tretia tretina, keď v rozpätí piatich minút hostia ušli domácim z 1:1 na 4:1 gólmi Petra Galamboša, Patrika Koyša a Róberta Vargu. Zvolenčania už len znížili zásahom Ivana Jakubíka na konečných 2:4. Hráči HKM v 22 zápasoch sezóny inkasovali 77 gólov, najviac spomedzi účastníkov Tipsport ligy.

HKM Zvolen – MHC Martin 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 4. Zuzin (D. Krejči, Klhůfek), 47. Jakubík (D. Krejči) – 29. Korostin (P. Koyš, Heizer), 42. Galamboš (R. Varga), 43. P. Koyš (Korostin), 47. R. Varga

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Goga – Výleta, M. Orolin, 1112 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, Hraško, M. Novák, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, M. Ivan – Zuzin, B. Mráz, Klhůfek – Puliš, L. Jurík, J. Majdan – McGregor, S. Petráš, J. Žilka – Kelemen, Jakubík, Martin Ďaloga

Martin: Corbeil – M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Pulli, M. Leško – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, R. Varga – Kadura, Murček, Dokšin – Poliaček, Jurášek, Rusina

Hokejisti Trenčína prelomili čiernu sériu siedmich zápasov bez víťazstva a zvíťazili na ľade Žiliny 4:3 po predĺžení. Rozhodnutie padlo v 62. min z hokejky Jakuba Ručkaya, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Dva góly víťazného tímu strelil ešte v prvej tretine aj Marcel Hossa.

Zverenci trénera Josefa Turka viedli 2:0 aj 3:1, ale napokon museli do predĺženia, keďže domáci v 52. min vyrovnali Rastislavom Konečným na priebežných 3:3. Trenčania pred piatkovým dvojbodovým zásahom z predchádzajúcich 12 súbojov vyhrali len dvakrát proti reprezentačnému tímu do 20 rokov. V tabuľke sa hráči Trenčína bodovo dotiahli na ôsme Nové Zámky.

MsHK Doxxbet Žilina – HK Dukla Trenčín 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 28. E. Švec (Stupka), 49. Drábek (R. Konečný), 52. R. Konečný (Drábek, Švihálek) – 6. Marcel Hossa (L. Kozák), 15. Marcel Hossa (Holenda, J. Ručkay), 29. J. Ručkay (Ölvecký), 62. J. Ručkay (Holenda, T. Sýkora)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Oskirko, Stano – Kacej, Holienka, 1249 divákov

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – J. Jurík, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, Rogoň – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, E. Švec

Trenčín: Kutej – Bohunický, Jáchym, L. Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík, Drgoň – R. Dlouhý, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Ölvecký, J. Ručkay – D. Hudec, Šimun, Síkela – D. Novák, Švec, Briestenský

Súboj majstra z Nitry s nováčikom z Nových Zámkov vyznel pre nitrianskych hokejistov. O svojom víťazstve 7:4 rozhodli domáci až v záverečnej tretine, v ktorej strelili tri góly. Hosťujúci Milan Kytnár dosiahol pod Zoborom hetrik, domáci mali dvojgólového strelca – Richarda Ondrušeka.

Nitrania zvíťazili len po druhý raz z ostatných šiestich stretnutí. V tabuľke patrí zverencom trénera Andreja Kmeča tretia priečka, Novozámčania sú na ôsmom mieste.

HK Nitra – HC Nové Zámky 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)

Góly: 2. Krištof (Macík, Mezei), 23. Ondrušek (Bajtek, S. Chalupa), 23. H. Ručkay (Blackwater), 26. Pupák (Mezei, Krištof), 44. Ondrušek (J. Šiška, P. König), 57. J. Šiška (Ordzovenský, Paukovček), 59. Macík (Rais) – 2. Kytnár (Fábry, M. Paulovič), 24. Kytnár (Bahenský, Fábry), 32. V. Čížek (Brabenec, Bahenský), 46. Kytnár (Paulovič, Martin

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Tvrdoň, Synek, 2830 divákov

Nitra: Michal Valent – M. Versteeg, Milam, Mezei, Pupák, Ordzovenský, Rais, F. Kuzma, P. König – Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay – D. König, Krištof, J. Štefanka – J. Šiška, Paukovček, Macík – Bajtek, Ondrušek, S. Chalupa

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Bahenský, Brabenec, Saarinen – Michal Hudec, Pitule, Čaládi – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – J. Tibenský, Dominik Rehák, Tábi

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 21. kola:

HK Orange 20 16 1 0 0 0 0 15 14:66 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Jozef StümpelJuraj FaithMarcel HossaMarek HovorkaMatúš SukeľMichal HudecMilan KytnárPeter BartošRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna