„Kamzíci“ sa trápili s Budapešťou, Detva zdolala Košice a v Tipsport lige aj triumf Nových Zámkov

Tomáš Vošvrda, HK Poprad, Keegan Dansereau, MAC Budapešť, Tipsport liga
Sprava: Tomáš Vošvrda z HK Poprad a Keegan Dansereau z MAC Budapešť počas hokejového zápasu 46. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HK Poprad - MAC Budapešť (Maďarsko). Poprad, 25. január 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 25. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola najvyššej slovenskej súťaže nad MAC Budapešť 3:2 po predĺžení. V 11. min sa dostali do vedenia domáci hokejisti, keď sa strelecky presadil Dávid Bondra. Hosťom sa následne vďaka druhej útočnej formácii podarilo otočiť vývoj stretnutia.

V 16. min vyrovnal Keegan Dansereau a na začiatku prostrednej časti strhol vedenie na stranu maďarského tímu Jared Brown. „Kamzíci“ mali jasnú územnú prevahu, ale dlho nevedeli nájsť recept na brankára Ádáma Vaya. Ten mal po druhej tretine na konte 29 úspešných zákrokov, ale v 47. min. druhýkrát inkasoval z hokejky Bondru.

Zápas napokon dospel až do predĺženia, ktoré trvalo len 97 sekúnd. Fínsky obranca Joona Erving dobre podporil útok Popradčanov a prečíslenie dvoch proti jednému zakončil presnou strelou z tesnej blízkosti. „Kamzíci“ tak ukončili sériu štyroch prehier na domácom ľade a svoje konto upravili na 89 bodov.

Triumf Banskej Bystrice až v predĺžení

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili nad Duklou Trenčín 2:1 po predĺžení. V prvej tretine ako jediný skóroval Peter Ölvecký, pre ktorého to bol už šestnásty gól v aktuálnej sezóne. V prostrednej časti v krátkom slede zasadli na trestnú lavicu Juraj Cebák a Tibor Varga. Domáci využili ponúknutú presilovku o dvoch hráčovi, keď „kanadskú“ spoluprácu zakončil Brock Higgs.

Rovnako ako predchádzajúci domáci zápas Banskej Bystrice dospel do predĺženia, no tentoraz boli „barani“ úspešnejší. Individuálne sa presadil opäť Brock Higgs, ktorý s prispením hosťujúceho brankára Michala Valenta prepasíroval puk do siete. Zverenci Dana Cemana tak vyhrali devätnásty z 22 domácich duelov v tomto ročníku a udržali sa na druhom mieste tabuľky.

Dva góly Detvy v priebehu 22 sekúnd

Hokejisti Detvy zdolali Košice 4:2. Na úvodný gól čakali diváci až do začiatku druhej časti, keď sa strelecky presadil Maroš Surový. V tretej tretine sa hosťom podarilo vyrovnať zásluhou Petra Galamboša, ale onedlho sa zverenci Josefa Tureka dostali opäť do vedenia. V priebehu 22 sekúnd skórovali Jakub Žilka a Zdeněk Král.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

V 53. min ešte vykresala iskričku nádeje čerstvá posila z Banskej Bystrice Ján Sýkora, ale „oceliarom“ sa už vyrovnať nepodarilo. Naopak, pri záverečnej hre bez brankára spečatil domáci triumf svojim druhým gólom v zápase Jakub Žilka. Detva tak prerušila sériu piatich prehier a prvýkrát v sezóne zdolala Košice.

Harrison pečatil víťazstvo Miškovca

Hokejisti Miškovca zdolali Žilinu 6:4. Do zápasu vynikajúco vstúpili hostia, keď sa v úvodnej desaťminútovke gólovo presadili Juraj Milý a Lukáš Hvila. Zverenci Glena Hanlona sa však nevzdali. Ešte v prvej tretine skorigovali skóre zásluhou Žigu Panceho a následne v prostrednej časti tromi gólmi otočili vývoj duelu na svoju stranu.

Žilinčanom sa ešte dvakrát podarilo streliť kontaktný gól, ale domáci triumf desať sekúnd pred koncom spečatil Ryan Harrison. „Vlci“ tak po troch výhrach v sérii nebodovali a na predposledný Liptovský Mikuláš naďalej strácajú osem bodov.

Pokračovanie nitrianskej krízy

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad Nitrou tesne 2:1. V regionálnom derby sa na úvodný gól stretnutia čakalo až do poslednej tretiny. V 51. min využil presilovku Adam Zbořil, pre ktorého to bol už osemnásty presný zásah v sezóne. Druhý gól na seba nenechal dlho čakať a opäť sa na ňom podieľal spomenutý český útočník. Tentoraz si pripísal asistenciu pri góle Henricha Ručkaya, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný.

Samuel Buček totiž 85 sekúnd pred koncom tretej tretiny už len upravil skóre na konečných 1:2 z pohľadu „corgoňov“. Nitrianska kríza tak pokračuje ďalej. Zverenci Antonína Stavjaňu prehrali piatykrát v sérii a v tabuľke sa prepadli na piatu priečku. Nové Zámky zostávajú šieste so ziskom 81 bodov.

Tipsport liga 2018/2019 – 46. kolo

• piatok

HK Poprad – MAC Budapešť (Maď.) 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 11. D. Bondra (Heizer, Miner), 47. D. Bondra (Mlynarovič, Abdul), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) – 17. Dansereau (J. Brown, T. Klempa), 25. J. Brown (Dansereau, T. Klempa)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, M. Novák – Frimmel, Šefčík, 1296 divákov

Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Miner, Erving, Brincko – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra – Miller, Heizer, Buzzeo – R. Macík, Mlynarovič, Belluš – Kundrik
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – C. Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 29. Higgs (Faille, Asselin), 61. Higgs (B. Marshall, Asselin) – 8. Ölvecký (Radivojevič, Starosta)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász (Maď.) – Bogdaň, Vincze (Maď.), 2590 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, V. Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, É. Faille, Selleck – Koper, Higgs, M. Bartánus – Kabáč, Gabor, Šoltés – L. Lunter, Giertl, T. Török – D. Sojka
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, T. Bokroš, Gula, Božík – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Radjenovic, Sádecký – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec – Luhový

HC 07 Detva – HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Góly: 22. M. Surový, 49. J. Žilka, 50. Z. Král, 60. J. Žilka – 45. Galamboš (Kafka), 53. J. Sýkora (Galamboš, Kafka)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Orolin – Šoltés, Rojík, 439 divákov

Detva: Zalivin – Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Z. Král, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, M. Surový – Matúš Chovan, R. Gašpar, J. Tibenský – Ľupták, P. Valent, Pulščák
Košice: Habal – Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, M. Dudáš, Čížek, Michalčin – L. Nagy, Suja, Spilar – J. Sýkora, Ignatuškin, P. Lušňák – Hričina, Brophey, Kafka – S. Petráš, Galamboš, T. Klíma – Žitný

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MsHK Doxxbet Žilina 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Góly: 17. Pance (Kulmala, J. Vas), 21. Magosi (J. Vas, Kulmala), 32. Somogyi (Crawford), 37. Pance (Láda), 44. Loiseau (Magosi, R. Harrison), 60. R. Harrison – 3. Milý (Surovka, Balej), 9. Hvila (Beránek, Bagin), 37. Jenčík (Rudolf Huna, Húževka), 49. Dubeň (Surovka, Hvila)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Korba – Gajan, Smrek, 1045 divákov

Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Bagin, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Balej – Hrazdíra, Ondruš, Dominik Rehák

MHC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 51. Zbořil (Zaťko, J. Jurík), 53. H. Ručkay (Zbořil) – 59. S. Buček (Bortňák)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše H. Ručkay (Nové Zámky) 5+DKZ za sekanie, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, M. Valach – J. Tvrdoň, Výleta, 1769 divákov

Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, B. Fábry, Ondrušek – Slávik
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais, A. Sloboda – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Fominych, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Viac k osobe Dávid BondraJán SýkoraPeter ÖlveckýRudolf HunaRyan HarrisonSamuel Buček
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMsHK DOXXbet Žilina