Kanada zdolala Švédsko, Česi vyhrali gólom z 39. sekundy

Desiaty deň na MS v hokeji
Kanadský útočník Jonathan Huberdeau v súboji so Švédom Niclasom Burströmom pred brankárom Andersom Nilssonom počas nedeľňajšieho zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

MINSK 18. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Kanady si v sobotňajšom popoludňajšom súboji v základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku poradili s výberom Švédska 3:2 po predĺžení.

Reprezentácia z krajiny „javorového listu“ otočila nepriaznivý vývoj skóre, keď po góloch Lindströma a Klasena prehrávala už 0:2. V 24. min skorigoval B. Schenn a na 2:2 vyrovnal Bieksa. Duel dospel do predĺženia, v ktorom o triumfe Kanaďanov rozhodol Ellis.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

V Čižovka Arene úradujúci majstri sveta Švédi prehrali prvýkrát na tomto šampionáte. Obaja nedeľňajší súperi majú v tabuľke po 15 bodov a už istú účasť vo štvrťfinále. Kanaďania sú momentálne prví v A-skupine a proti Nórsku budú v nedeľu obhajovať pozíciu lídra skupiny. Švédov čaká na záver základnej časti Taliansko.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na MS v hokeji

Česká hokejová reprezentácia uspela vo svojom šiestom vystúpení v základnej A-skupine, keď v Čižovka Arene zdolala výber Nórska 1:0.

Jediný gól duelu padol hneď v úvode – Jágr nahodil puk z rohu pred nórskeho brankára, kde síce neuspel Hertl, ale dezorientovaného Söberga prekonal v 39. sekunde Sobotka. V ďalšom priebehu stretnutia mali Česi streleckú prevahu, ale ďalší gól už nepridali. Nepodarilo sa im to ani pri hre súpera bez brankára v záverečnej minúte.

Česi majú po nedeli na svojom konte 10 bodov a sú veľmi blízko k postupu do štvrťfinále, trio ich najbližších prenasledovateľov – Francúzsko, Slovensko a Nórsko – nazbieralo zatiaľ po sedem bodov.

Výsledok – A-skupina (Čižovka Arena):
Kanada – Švédsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 24. B. Schenn (Huberdeau), 28. Bieksa (Hodgson, Rielly), 63. Ellis (Brouwer, Scheifele) – 14. Lindstrom (Möller), 22. Klasen (Ekholm, Nyquist)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Rantala (Fín.) – Raming (Rus.), Suominen (Fín.), 8453 divákov

Česko – Nórsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 1. Sobotka (Hertl, Jágr)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Vinnerborg – Dahmen (obaja Švéd.), Semjonov (Est.), 7902 divákov

8. Taliansko 6 1 0 0 5 5:20 3

Legenda:poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.