Kanaďanka Bianca Andreescová ťahá víťaznú sériu, od marca je bez prehry

Bianca Andreescová, US Open
Mladá Kanaďanka Bianca Andreescová sa stala senzačne víťazkou ženskej dvojhry na US Open v New Yorku a vo veku 19 rokov a 83 dní sa teší z prvého grandslamového titulu v kariére. New York, 7. september 2019. Foto: SITA/AP

Kanaďanka Bianca Andreescová je kométou aktuálnej sezóny na ženskom okruhu WTA. V 19 rokoch figuruje na šiestej priečke svetového rebríčka a momentálne ťahá sériu 17 súťažných vystúpení bez prehry.

V Pekingu vo štvrtok pohodlne prešla cez Američanku Jennifer Bradyovú do štvrťfinále podujatia China Open, kde sa stretne s Japonkou Naomi Osakovou a pokúsi sa o predĺženie víťaznej série.

Stále iba 19-ročná Andreescová ovládla posledný grandslamový turnaj sezóny US Open a odvtedy viac ako tri týždne pauzovala. V Pekingu sa však vrátila na kurty v starej forme.

Zmena nemusí fungovať

Snažím sa naďalej robiť to najlepšie, čo viem a pokračovať v tom. Špeciálne teraz, keď sa mi darí. Občas chcem niečo v mojej hre zmeniť, pretože sa cítim sebavedomo, ale naučila som sa, že to nemusí vždy fungovať,“ uviedla šikovná praváčka pre portál wtatennis.com.

Mladá Kanaďanka pocítila zatiaľ naposledy chuť prehry koncom marca na turnaji v Miami, kde predčasne odstúpila z duelu proti Estónke Anett Kontaveitovej.

Odvtedy však dosiahla 17 víťazstiev za sebou, ktoré jej pomohli k celkovým triumfom na turnaji v Toronte alebo na US Open. Vďaka tomu sa výrazne posunula v rebríčku.

Premiérové stretnutie

V závere minulého kalendárneho roka bola na 178. mieste a po US Open už figurovala na piatej pozícii. V rebríčku zohľadňujúcom výsledky iba z roku 2019 je Andreescová dokonca štvrtá.

Na ceste za ďalším turnajovým titulom čaká rodáčku z Mississaugy náročná prekážka v podobe Japonky Osakovej. Dve mladé hviezdy svetového tenisu proti sebe na hlavnom okruhu ešte nikdy nestáli.

Som v očakávaní o niečo viac, ako bývam bežne. Chcela som proti nej hrať už odvtedy, keď sa jej podarilo vyhrať Australian Open aj US Open. Som šťastná, že proti Naomi budem môcť nastúpiť a myslím si, že to bude zábava,“ dodala Andreescová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bianca AndreescováNaomi Osaková