Kanadské futbalistky porazili Francúzky 1:0, majú bronz

Kanaďanky vyhrali na olympiáde bronz
Futbalistky Kanady oslavujú triumf nad Francúzkom v zápase o bronz na futbalovom turnaji žien. Foto: SITA/AP

LONDÝN 9. augusta (WEBNOVINY) – Futbalistky Kanady získali bronz na Hrách XXX. olympiády v Londýne, keď vo štvrtok popoludní na štadióne v Coventry zdolali v súboji o 3. miesto Francúzky 1:0 (0:0).

Jediný gól duelu dosiahla v druhej minúte nadstavenia druhého polčasu stredopoliarka Diana Beverly Mathesonová.

Kanaďanky tak aspoň čiastočne zahojili bôľ zo semifinálového vypadnutia s výberom USA, keď rozhodujúci gól strelili Američanky v nadstavenom čase druhého predĺženia.

Pre Kanadu je to vôbec prvá „futbalová“ medaila z olympijských hier.

Diana Mathesonová, strelkyňa jediného gólu, oslavuje zisk bronzových medaily po zápase proti Francúzku na turnaji žien vo futbale. Foto: SITA/AP

Christine Sinclairová z Kanady oslavuje triumf nad Francúzkom v zápase o bronz na futbalovom turnaji žien. Foto: SITA/AP