Kanadský krasokorčuliar Chan napodobnil Jagudina, má titul

Chan
Kanadský krasokorčuliar Patrick Chan Foto: SITA/AP

LONDON 16. marca (WEBNOVINY) – Kanaďan Patrick Chan sa stal tretíkrát v rade i v kariére majstrom sveta v krasokorčuľovaní.

Na šampionáte v domácom prostredí v Londone síce prehral vo voľných jazdách s Kazachom Denisom Tenom, ale vďaka náskoku z krátkeho programu sa mohol tešiť zo zlata.

Prekvapenie MS Tena zdolal o 1,3 bodu. Bronz si vybojoval úradujúci majster Európy Javier Fernández zo Španielska, ktorý bol po prvej časti súťaže až siedmy.

„Bol to veľký boj, po ktorom som unavený. Získal som v ňom mnohé skúsenosti, ktoré môžem využiť v ďalšej kariére,“ povedal Chan, ktorý sa stal prvým mužom od roku 2000 s tromi titulmi v rade. Naposledy sa to podarilo Alexejovi Jagudinovi v rokoch 1998 až 2000.

Svoju jazdu na hudbu La Boheme začal skvele kombináciou dvoch štvoritých skokov, ale potom zaváhal pri trojitom lutze i trojitom axeli. Za kombináciu štvoritých skokov však dostal „zaplatené“ a tieto body spoločne s ocenením za umelecký dojem poriadne zavážili v celkovom hodnotení.

„Bol som trochu sklamaný. Mal som skvelý začiatok jazdy, ale potom som vypadol z rytmu,“ doplnil Chan. Ten počas sezóny bojoval so zraneniami, ale v Londone sa ukázal vo veľmi dobrej forme. Jazdu na soundtrack z filmu The Artist otvoril štvoritým toeloopom. „Teším sa, že sa mi podarilo korčuľovať s dostatočnou silou. Netušil som, že by som mohol sezónu zakončiť úspešne,“ uviedol Ten.

Fernándezovi zabezpečil medailu Charlie Chaplin, za ktorého dostal aj vďaka dvom rozdielným štvoritým skokom vysoké body. V Londone sa bojovalo aj o olympijské miestenky, maximálny počet tri získali Kanada a Japonsko.

Výsledky:

Muži – konečné poradie: 1. Patrick Chan (Kan.) 267,78, 2. Denis Ten (Kaz.) 266,48, 3. Javier Fernández (Šp.) 249,06, 4. Juzuru Hanju (Jap.) 244,99, 5. Kevin Reynolds (Kan.) 239,98, 6. Daisuke Takahaši (Jap.) 239,03

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie ChaplinDaisuke TakahašiPatrick Chan