Kandidát Kiskovej strany Ledecký robil predvolebnú kampaň za obecné peniaze, tvrdí Transparency

Vladimír Ledecký
Podpredseda strany Za ľudí Vladimír Ledecký. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 25. februára, 15:01

Starosta Spišského Hrhova a kandidát strany Za ľudí Vladimír Ledecký si podľa mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) robil predvolebnú kampaň prostredníctvom obecnej stránky na sociálnej sieti.

Video vyrobili svojpomocne

Ako ďalej informovala mimovládka, obec na nej zverejnila dve videá. Jedno zhŕňa úspechy obce pod vedením Ledeckého, druhé predstavuje novú rozhľadňu s prominentným priestorom pre starostu.

Podľa starostu videá vyrobila obec svojpomocne a zasponzorovala ich sumou 250 eur z obecného rozpočtu.

TIS vo svojom statuse na sociálnej sieti poznamenala, že obec dlhé mesiace žiadne sponzorované statusy nemala. „Minulý týždeň – 10 dní pred voľbami – si však zrazu dva štedro zaplatila. Doteraz už mali 83-tisíc videní,“ uviedla. Špišský Hrhov má 1 700 obyvateľov.

Z funkcie starostu odchádza

Ledecký pre mimovládku uviedol, že v príspevkoch nie je spomenutý názov strany a ani fakt, že kandiduje. „Dal som si záležať, aby to tam nebolo spomenuté,“ povedal a vysvetlil, že išlo o ďakovné video pre občanov, v ktorom hodnotí 20-ročné výsledky svojej práce, keďže z funkcie starostu odchádza.

Podľa TIS sa dá lúčiť s obcou aj za vlastné peniaze a na vlastnej stránke. Doplnila, že Ledecký po kritike v pondelok 24. februára inzerciu zastavil.

Strana Za ľudí pre agentúru SITA uviedla, že vo spomínanom videu nie je nikde uvedené, že Ledecký je členom strany, ani že kandiduje do parlamentu. Dodala, že strana nepozná obsah videa a nemá s ním nič spoločné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaVladimír Ledecký
Firmy a inštitúcie Za ľudí - Kiskova politická strana