Kandidát na prezidenta Ukrajiny Bojko navštívil Rusko, diskutoval s premiérom Medvedevom

Dmitrij Medvedev, Jurij Bojko, Viktor Medvedčuk
Ruský premiér Dmitrij Medvedev (vľavo) počas rozhovoru s kandidátom na prezidenta Ukrajiny Jurijom Bojkom (v strede) a ukrajinský politik Viktor Medvedčuk na stretnutí v Moskve, Rusko, 22. marec 2019. Foto: SITA/AP

MOSKVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Kandidát na post ukrajinského prezidenta v piatok navštívil Moskvu a stretol sa s ruským premiérom Dmitrijom Medvedevom.

Úsilie o obnovenie plynu z Ruska

Ide z jeho strany o veľmi polemický krok, keďže Ukrajina a Rusko si pestujú od ruskej anexie Krymu a proruského povstania na východe Ukrajiny otvorené nepriateľstvo a akékoľvek politické kontakty medzi oboma krajinami sú na nule.

Jurij Bojko, jediný otvorene proruský politik z takmer 40-členného pelotónu prezidentských kandidátov, hovoril v piatok počas návštevy Ruska najmä o tom, že po svojom prípadnom zvolení by sa usiloval o obnovenie dodávok plynu z Ruska na Ukrajinu.

Zanedbateľná podpora Bojka

Bojkovi sa v predvolebných prieskumoch príliš nedarí a jeho podpora je v porovnaní s trojicou hlavných kandidátov zanedbateľná. Prieskumom naďalej dominuje komik Volodymyr Zelenskyj, ktorý si prezidenta zahral už v známom televíznom seriáli.

Na druhej priečke sa v jednotlivých prieskumoch striedajú expremiérka Julija Tymošenková a súčasný prezident Petro Porošenko. Ukrajinské prezidentské voľby sa uskutočnia 31. marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij MedvedevJurij Bojko