Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolajnice zeleznice vlak
Nevyužívaná bratislavská železničná stanica Bratislava - Filiálka. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
18. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kandidát Nesrovnal má plán, ako zlepšiť dopravu v Bratislave

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal chce v prípade zvolenia začať využívať na prepravu ľudí koľajovú dopravu.

„Na území Bratislavy je až 80 kilometrov železničných tratí, ktoré sú nevyužívané na prepravu ľudí. Tieto trate by sa mohli využívať jednak na prepravu Bratislavčanov z okrajových častí mesta do centra, ale mohli by slúžiť aj na prepravu približne 150-tisíc ľudí, ktorí denno-denne prichádzajú do Bratislavy za prácou a zapĺňajú tak Bratislavu autami,” povedal Nesrovnal.

Predpokladom je podľa Nesrovnala vybudovanie novej železničnej stanice a prepojenie severnej a južnej časti hlavného mesta cez Starý most. „Starý most musí byť schopný uniesť tieto ľahké železničné vozidlá a podľa mojich informácií to možné bude,” dodal Nesrovnal s tým, že ďalším predpokladom je vybudovať záchytné parkoviská na vstupoch do mesta, čím by sa výrazne znížil počet automobilov v meste.

Zeleznice
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger

Záchytné parkoviská by mohli byť podľa Nesrovnala napríklad v Lamači, Ivanke pri Dunaji či v Dunajskej Lužnej. Posledným predpokladom je podľa Nesrovnala zavedenie jednotnej parkovacej politiky, ktorá by zvýhodňovala Bratislavčanov a zaviedla poplatky pre ľudí, ktorí nemajú v hlavnom meste trvalý pobyt.

Mesto v súčasnosti na tento projekt peniaze nemá. Celý projekt by sa však dal podľa Nesrovnala financovať z eurofondov, z Operačného programu Doprava. Slovensku sa podľa Nesrovnala podarilo presadiť, aby boli peniaze na riešenie tohto problému zaradené do nového operačného programu na roky 2014 až 2020, takže s financovaním by problém nebol.

Nesrovnal odovzdal kandidátne listiny s 3500 podpismi

Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Ivo Nesrovnal v nedeľu odovzdal kandidátne listiny spoločne s petičnými hárkami s podpismi podporujúcimi jeho kandidatúru.

Dokopy získal 3483 podpisov od Bratislavčanov – 1877 podpisov na podporu kandidatúry na primátora mesta a 1606 na podporu kandidatúry na poslanca mestského zastupiteľstva za volebný obvod, ktorý zahŕňa mestskú časť Bratislava – Ružinov.

Nesrovnal začal so zbieraním podpisov pod svoju kandidatúru koncom augusta. Agentúru SITA o tom informovala Nesrovnalova asistentka Ivana Skokanová.

Odporúčané články

Obrazom: Piliere Starého mosta miznú, na pomoc prídu aj lode Pod budovou rozhlasu vznikla záhrada, ľudí priláka i na jogu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...