Kandidáti Siete predstavili program richtárskou prísahou

Ustanovujúci snem strany Sieť
Ustanovujúci snem strany Sieť. Žilina, 1. september 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

NITRA 22. októbra (WEBNOVINY) – Kandidáti na starostov a primátorov z Nitrianskeho a Trnavského kraja, ktorých podporuje strana Sieť, predstavili v stredu svoj volebný program.

Žiadajú o vykonanie služby pre občanov

Hlavné body svojho programu zakotvili do takzvanej richtárskej prísahy, ktorú v divadle Andreja Bagara aj verejne podpísali. S podporou Siete kandiduje do komunálnych volieb v týchto krajoch spolu 32 kandidátov. Prisahali všetci, aj nezávislí, aj členovia iných strán.

Podľa slov predsedu Siete Radovana Procházku je cieľom prísahy požiadať o príležitosť na vykonanie služby občanom a predstaviť svoju motiváciu na kandidatúru. „Účelom richtárskej prísahy je, aby kandidáti povedali ľuďom, čo pre nich chcú a môžu urobiť, a čo urobia, ak na to dostanú príležitosť,“ povedal pre agentúru SITA líder Siete.

Jeden plat z verejných zdrojov

Obsahuje osobné záväzky, týkajúce sa nakladania s verejnými zdrojmi, obsadzovania miest na úradoch podľa odborných predpokladov. Kandidáti sa tiež zaväzujú poberať len jeden plat z verejných zdrojov,“ dodal. Kandidáti by sa mali podľa neho nechať inšpirovať členmi Siete, ktorí zastávajú pozície primátorov. Menoval primátora Martina Andreja Hrnčiara a primátorku mesta Prievidza Katarínu Macháčkovú.

Kandidáti na poslancov do mestských zastupiteľstiev prísahu neskladajú, sú s ňou podľa neho aj napriek tomu stotožnení. Potenciálni poslanci si kampaň financujú sami, kandidáti na „richtárov“ dostanú podporu na propagáciu z peňazí strany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom