Kandidátka na prezidentku Čaputová reaguje na výzvu OĽaNO, rozhodnúť sa považuje za predčasné

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Kandidátka na prezidentku Slovenskej republiky Zuzana Čaputová si dôveru hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) váži a zároveň je presvedčená, že všetci demokratickí kandidáti musia byť pripravení sa v kľúčovom momente zachovať zodpovedne.

Spoločný kandidát na prezidenta

Uviedla to v reakcii na výzvu OĽaNO, ktoré žiada Zuzanu Čaputovú, Františka Mikloška a Roberta Mistríka, aby sa dohodli na spoločnom kandidátovi na prezidenta. Jej reakciu agentúre SITA poskytol Martin Burgr.

„Môj postoj je od začiatku rovnaký. Ak nám ide o dobro tejto krajiny, musíme byť všetci demokratickí kandidáti pripravení sa v kľúčovom momente zachovať zodpovedne. Ja sa momentálne snažím najmä prezentovať moju víziu spravodlivejšej a lepšej krajiny. Z prieskumov však viem, že s pánom Mistríkom oslovujeme podobných voličov, a teda mnohí sa budú rozhodovať práve medzi nami dvoma,“ uviedla s tým, že ak sú však rozdiely v prieskumoch stále malé, mali by umožniť voličom rozhodovanie na porovnaní príbehov, názorov a plánov, nie na porovnaní percent.

„Napríklad aj formou predvolebných debát. Určite sa rozhodnem zodpovedne a v prospech Slovenska, ale teraz to považujem za predčasné,“ uzavrela.

Záujmy Slovenska pred vlastnými ambíciami

Poslanci Národnej rady SR za OĽaNO očakávajú, že spomenutí kandidáti využijú pokojnejšie obdobie na konci roka, uprednostnia záujmy Slovenska pred vlastnými ambíciami, dokážu sa dohodnúť na jednom spoločnom kandidátovi z ich radov a jeho meno verejnosti oznámia ešte pred vyhlásením volieb a zabránia tak prepadnutiu akýchkoľvek hlasov.

„Preto sa zaväzujeme, že v prípade takto vzniknutej dohody troch kandidátov podporíme ich spoločného prezidentského kandidáta. V prípade, ak do termínu vyhlásenia prezidentských volieb nevznikne vzájomná dohoda spomenutých kandidátov, OĽaNO následne oznámi postup hnutia v prezidentských voľbách,“ dodali predstavitelia hnutia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František MikloškoRobert MistríkZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti