Kandidatúru Jaroslava Polačeka na primátora Košíc podporila aj Strana maďarskej komunity

Jaroslav Polaček
Kandidát na post primátora mesta Košice Jaroslav Polaček počas spoločnej tlačovej besedy koaličných strán, ktorí podporujú kandidatúru Jaroslava Polačeka na post primátora mesta Košíc na tému: Kandidát na primátora Košíc Jaroslav Polaček získal podporu ďalších strán. Košice, 11. jún 2018. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 21. júna (WebNoviny.sk) – Nezávislému kandidátovi na primátora Košíc Jaroslavovi Polačekovi vo štvrtok deklarovala podporu ďalšia opozičná strana Strana maďarskej komunity-MKP (SMK-MKP).

Podľa okresného predsedu SMK-MKP Jozefa Filipka už dlhodobo spolupracujú s pravicovými stranami v Košiciach. Preto sa rozhodli pridať k tým, ktorí ho podporujú. Informuje o tom v tlačovej správe Polaček.

„Pán Polaček nás presvedčil nielen svojou predchádzajúcou prácou v prospech obyvateľov mesta, ale aj dlhodobým poukazovaním na problémy, ktoré trápia Košičanov. Ich riešenia, ktoré má vo svojom programe Zabojujme o fungujúce Košice, oslovili aj našu členskú základňu a mnohých našich sympatizantov,“ uviedol okresný predseda SMK-MKP v Košiciach Jozef Filipko.

Strana maďarskej komunity sa tak pridala k stranám SaS, OĽaNO, KDH, SME RODINA – Boris Kollár, NOVA a košickým aktivistom, ktorí svoju podporu Polačekovi vyjadrili už v predchádzajúcich týždňoch.

Kandidát na post košického primátora Jaroslav Polaček vyzval aj ďalších opozičných kandidátov a ich podporovateľov, ktorí ešte začiatkom roka sedeli za okrúhlym stolom, aby sa vrátili k týmto rokovaniam.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJaroslav Polaček
Firmy a inštitúcie SMK-MKP Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja