Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Začali sa komunálne voľby, Slováci volia tretí raz v roku
Vhadzovanie volebného lístka do volebnej urny na ZŠ Sitnianska 32 počas komunálnych volieb 2014. Banská Bystrica, 15. november 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
5. augusta 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Kaník navrhuje novinku pri voľbách, deň voľna za účasť

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – Poslanec NR SR Ľudovít Kaník chce navrhnúť, aby sa voľby nekonali v sobotu, ako hovorí dnešné znenie zákona, ale v pracovný deň, pričom každý, kto sa na voľbách zúčastní, by na základe potvrdenia od volebnej komisie dostal jeden deň plateného voľna v práci.

Ten by si vyčerpal po vzájomnej dohode so zamestnávateľom. “Takáto zmena by zabezpečila výrazný nárast volebnej účasti, bola by veľmi jednoduchá a zároveň by skvalitnila proces demokratických volieb zástupcov do NR SR, Európskeho parlamentu a orgánov samosprávnych krajov. Navrhovaný zákon by mal účinnosť od 1. januára 2016,” povedal Kaník pre agentúru SITA.

Podľa Kaníka jednou z dôležitých otázok je zabezpečiť čo najvyššiu volebnú účasť, a tým zvýšiť legitimitu zvolených zástupcov. “Nad touto otázkou sa treba zamyslieť teraz, nie po voľbách, keď budeme opäť raz analyzovať, prečo volebná účasť nebola vyššia,” povedal. Tento problém nie je podľa neho najvypuklejší pri parlamentných voľbách, ktoré sú však mimoriadne dôležité, ale pri eurovoľbách či voľbách do VÚC.

“Zabezpečiť vyššiu volebnú účasť pritom nie je vôbec zložité, stačí na to jednoduchá zmena zákona. Preto v mene Demokratickej skupiny DS SDKÚ prichádzam s iniciatívou, s ktorou chcem osloviť všetky parlamentné strany. Jej cieľom je, aby sme už do nasledujúcich parlamentných volieb išli so zmeneným zákonom, ktorý dáva predpoklady na volebnú účasť až niekde na úrovni 80 percent,” vyhlásil Kaník.

Odporúčané články

Parlament mení koberce, bude to stáť vyše 240-tisíc eur Podpredsedníčka parlamentu je po vážnej nehode v nemocnici

Témy

Diskusia

Kaník nech nenaverhuje radšej nič a nech sa radšej už strí do psej riti. Už toho dosť ponavrhoval a slovensko skončilo bez majetku, je to hajzel a podvodník. Celé štiavnicko ho má v zuboch dilina. MREŽovo Je to NÁPAD na úrovni Kaníka! Aby sa ZLEPTÁCI dostali do parlamentu po voľbách 2016 / trebárs aj v dnešnej podobe a počtoch / budú nás kŕmiť návrhmi, nápadmi a hlavne sľubmi na aké si len spomenieme + ešte niečo... figliarik Kakanik, ty si riadny somar. zasa to je finta na sprostych.....asi mu je teplo ľuboš je tp hlúposť, prečo by to mal platiť zamestnávateľ ?! a tí, ktorí sú nezamestnaní, alebo naši Indiáni..., ti čo ?! do roboty by išli ?!...:)))
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...