Kanonier Kovaľčuk dosiahol hetrik, Rusi porazili Nemcov

Rusko, hokej
Radosť ruských hokejistov po góle v sieti Nemecka počas zápasu na MS v hokeji. Foto: SITA/AP

HELSINKI 5. mája (WEBNOVINY) – Ruská hokejová reprezentácia dosiahla na 77. majstrovstvách sveta už svoje druhé víťazstvo v základnej skupine v Helsinkách, keď v nedeľu v Hartwall Areene zdolala výber Nemecka 3:1. Nemci v úvodnej tretine zaskočili favorita a súpera prestrieľali 8:4.

V druhej časti Rusi pridali a dočkali sa dvoch gólov, oba strelil útočník Iľja Kovaľčuk. Nemecký tím síce v úvode III. tretiny skorigoval na 1:2, do streleckej listiny sa zapísal John Tripp, ale v 59. min skompletizoval hetrik Iľja Kovaľčuk a gólovú bodku za duelom dal gólom do prázdnej bránky Denis Kokarev.

Rusi majú na svojom konte šesť bodov a sú na čele helsinskej skupiny, Nemcom aj naďalej patrí šiesta pozícia.

Nemci v pondelok 6. mája nastúpia o 15.15 h SELČ proti Slovensku, Rusov čaká najbližšie duel proti Američanom.

Nemecko – Rusko 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 46. Tripp (Wolf, Ehrhoff) – 24. Kovaľčuk (J. Medvedev), 31. Kovaľčuk (A. Radulov), 59. Kovaľčuk (A. Radulov, J. Biriukov), 60. Kokarev (Soin, Svitov)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Johansson (Švéd.), Rantala (Fín.) – Kilian (Nór.), Morrison (USA), 3705 divákov