Kapela Kryštof pripravila projekt na pomoc deťom s rakovinou

Momentky z MFF Karlovy Vary
Vystúpenie skupiny Kryštof v rámci ČEZ Energy Festu v sobotu 2. júla. Foto: www.kviff.com

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Česká formácia Kryštof pripravila projekt, prostredníctvom ktorého budú môcť ľudia finančne prispieť na liečbu detí postihnutých rakovinou.

Projekt sa začne 24. októbra, kedy si fanúšikovia a fanúšičky budú môcť prostredníctvom webovej stránky www.iDNES.cz/Krystof stiahnuť koncertné DVD kapely, pričom zaň môžu zaplatiť ľubovoľnú sumu.

“Film vznikol trochu náhodou, pretože sme si koncert chceli zaznamenať pre seba na pamiatku. Keď sme videli kamerové zábery, prišlo nám škoda sa o ne nepodeliť,“ vysvetlil spevák kapely Richard Krajčo.

Vo štvrtok 24. októbra sa na rovnakej webovej stránke uskutoční aj dražba, v ktorej budú môcť ľudia vyhrať koncert kapely Kryštof u nich doma. Záleží na tom, kto ponúkne najvyššiu sumu. “Jednoducho odcestujeme k niekomu do bytu alebo na chalupu, vytiahneme gitary, bicie a trúbky a zahráme regulárny koncert,“ povedal Krajčo.

Ďalších 24 výhercov alebo výherkýň získa balíček so štyrmi vstupenkami na koncert kapely Kryštof, ktorý sa uskutoční 14. decembra v pražskom divadle Studio DVA a tiež aj DVD Kryštof Inzerát Tour. Práve na decembrovom koncerte celý charitatívny projekt vyvrcholí. V ten deň sa skončí spomínaná možnosť sťahovania DVD a ukončí sa aj charitatívna zbierka Nadácie Agrofert, prostredníctvom ktorej môžu ľudia tiež prispievať na liečbu detských onkologických pacientov.

Kapela Kryštof zoskupená okolo spomínaného speváka a herca Richarda Krajča vydala albumy ako Magnetické pole (2001), V siločarách (2002), 03 (2003), Mikrokosmos (2004), Ži(v)je (2005), Rubikon (2006), Kryštof v Opeře (2008) či aktuálny Inzerát (2012). Medzi najznámejšie hity kapely patria piesne ako Lolita, Cosmo$hop, Ženy, Tramvaje, Obchodník s deštěm, Zrcadlení, Atentát, Tak nějak málo tančím či Malý princ.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.idnes.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe KryštofRichard Krajčo