Kapela Muse zverejnila skladbu Mercy, bude na novom albume

Matthew Bellamy
Spevák a gitarista kapely Muse Matthew Bellamy. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) – Anglická kapela Muse zverejnila očakávanú skladbu Mercy. Pieseň mala premiéru v pondelok na BBC Radio 1 v šou Annie Mac. Formácia k novinke ponúkla aj lyric video, ktoré nakrútil režisér Colin Fong.

Mercy sa bude nachádzať na albume Drones, ktorý skupina plánuje vydať 5. júna. Na nahrávke sa podieľal aj bývalý manžel Shanie Twain, producent Robert John „Mutt“ Lange, ktorý spolupracoval napríklad aj s AC/DC, Def Leppard, Maroon 5 či Bryanom Adamsom. Kapela z albumu už zverejnila aj skladby Dead Inside a Psycho.

„Prvá veta piesne Mercy – Help me, I’ve fallen on the inside (v preklade Pomôž mi, upadol som vo vnútri, pozn. SITA), odkazuje na to, že protagonisti vedia a uvedomujú si, že niečo stratili, že stratili samých seba. Práve tu si uvedomujú, že ich premohli temné sily, ktoré sme predstavili v skladbe Psycho,“ uviedol na margo novinky spevák a gitarista Matthew Bellamy.

Muse

v zložení Matthew Bellamy, Christopher Wolstenholme a Dominic Howard spájajú vo svojej tvorbe alternatívu s hardrockom, progresívnym rockom, klasickou hudbou a elektronikou. Vydali zatiaľ šesť štúdiových albumov – Showbiz (1999), Origin Of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes And Revelations (2006), The Resistance (2009) a The 2nd Law (2012).

Za nahrávku The Resistance získali v roku 2011 cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Na konte majú aj množstvo ďalších ocenení ako napríklad päť MTV Europe Music Awards, šesť Q Awards, dve BRIT Awards, štyri Kerrang! Awards či jednu MTV Video Music Award.

Informácie pochádzajú z webstránky muse.mu a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Def LeppardMatthew Bellamy