Kapitán Andrej Danko si zmazal profil na Facebooku

Andrej Danko

BRATISLAVA 22. január (WebNoviny.sk) – Na predsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka sa pre kauzu jeho povýšenia do hodnosti kapitán zniesla spŕška kritiky.

Na internete sa objavili vtipné obrázky a komentáre na jeho adresu, ale aj tvrdé slová od politikov a svoj názor vyjadrila aj dôstojníkova manželka Eva. „To, čo ste urobili, je možno v súlade s legislatívou (resp. nikde sa to nezakazuje). Možno máte vysokú školu a podpísali ste vyšší rozpočet armáde. Svojím povýšením o osem hodností ste však pre mňa morálne padli na úplné dno,“ napísal okrem iného na sociálnej sieti Facebook.

Aj tieto reakcie a kritika zrejme prinútili Danka zrušiť svoj profil Andrej Danko – predseda NR SR, ktorý mal na Facebooku vyše 9000 fanúšikov.

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vymenoval Danka do hodnosti kapitána v zálohe rozkazom z 21. septembra 2016. O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu. Danko po prevalení jeho povýšenia uviedol, že v prípade potreby je pripravený prevziať zodpovednosť, ktorá mu ako kapitánovi prináleží. „Ja si tú hodnosť zaslúžim, nemám z toho žiadnu výhodu,“ vyhlásil.

Výzvy, aby hodnosť vrátil, Danko odmieta. „Výložky, ak by to bolo nutné, si veľmi rád dám,“ povedal na tlačovej besede s tým, že výložky si neskutočne váži. „Rád si ich ako vojak dám, som hrdý na to, že som kapitán v zálohe. Ctím si vojakov, ktorí padnú. Môžem hrdo povedať, že som rok v armáde slúžil,“ uviedol a dodal, že jeho priamym veliteľom bol generál a súčasný minister obrany Peter Gajdoš.

Andrej Danko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republiky