Kapitán Sekera chýbal na tréningu, či nastúpi proti Francúzsku sa rozhodne vo štvrtok

Andrej Sekera
Andrej Sekera. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

KODAŇ 9. mája (WebNoviny.sk) – Po utorkovom triumfe 4:2 nad Rakúskom na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku absolvovali slovenskí hokejoví reprezentanti v stredu predpoludním viac ako hodinový tréning. Pod vedením trénera Craiga Ramsayho sa na ľade vedľajšej haly pripravovali všetci hráči s výnimkou kapitána Andreja Sekeru.

„Po troch ťažkých zápasoch sa u neho prejavila únava v spojení s ľahkou virózou. Dohodli sme sa, že neabsolvuje tréning. Uvidíme, ako sa bude cítiť vo štvrtok a podľa toho sa rozhodneme, ako ďalej,“ ozrejmil lekár tímu SR František Okál absenciu skúseného obrancu.

Čiliaka trápila viróza

Po dvoch výborných výkonoch vo víkendových zápasoch proti Česku a Švajčiarsku v utorok nechytal Marek Čiliak, v stredu už nechýbal na tréningu.

„Absolvoval dve náročné stretnutia a v spojení s náročnou sezónou tiež prišla ľahká viróza. Dnes sa už cíti výrazne lepšie, oddych mu pomohol. V súvislosti so štvrtkovým zápasom uvidíme, ako sa bude cítiť a aj tréneri budú mať slovo,“ pokračoval Okál. Vo štvrtok popoludní o 16.15 h čaká na Slovákov v kodanskej Royal Arene duel proti Francúzom.

V aréne je ako v saune

V utorok v súboji s Rakúšanmi inkasoval tvrdý súboj útočník Michal Krištof, ktorý zostal niekoľko sekúnd ležať na ľade.

„Chvíľu si počkal na to, či je v poriadku. Našťastie nejde o otras mozgu, v zápase pokračoval bez následkov hneď v ďalšom striedaní,“ prezradil lekár. S ďalšími hráčmi počas šampionátu v Kodani musel riešiť iba drobnosti. „Našťastie nebolo nič výrazné, čo by ohrozovalo štart niektorého hráča,“ poznamenal lekár reprezentácie SR.

Na vznik ľahkej virózy v slovenskom tíme môže mať vplyv to, že v hlavnej hale aj mimo arény je teplo, kým na tréningovej ploche zasa panuje poriadny chlad. „V hlavnej hale je dosť veľké teplo a keď hrajú, je to ako v saune. Takže aj to môže mať vplyv na virózy,“ dodal František Okál.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek ČiliakMichal Krištof
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia