Karanténna stanica pre psy v Trebišove je ako koncentrák, tvrdia ochranári a podávajú podnet

Zviera, zvieratá, pes
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BRATISLAVA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Ochranári zvierat podali podnet na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Trebišov, ako aj na Komoru veterinárnych lekárov na prešetrenie podľa nich katastrofálnej situácie, ktorá panuje v karanténnej stanici v Trebišove.

Koterce sú v katastrofálnom stave

Prípadom podozrenia na týranie zvierat sa zaoberá iniciatíva Zvierací ombudsman a Združenie za práva zvierat, ktoré dokonca ponúklo odmenu 200 eur za dôkazy o týraní zvierat či ich predaji do miestnej rómskej osady na psie zápasy. Podľa riaditeľky združenia Diany Truchlíkovej karanténnu stanicu prevádzkuje miestny veterinár.

Ochranári tvrdia, že koterce na držanie psov sú v katastrofálnom stave a špinavé, búdy sú rozpadnuté. Kŕmiť psov chodí každý druhý deň len jedna dobrovoľníčka z miestneho občianskeho združenia. Psy nie sú podľa Truchlíkovej očkované, čipované ani ošetrené, čo si vyžaduje novela veterinárneho zákona platná od septembra.

Trvajú na kontrole veterinárnou správou

„Mestská karanténna stanica v Trebišove je skôr koncentračný tábor,“ uviedla na sociálnej sieti. Dodala, že ochranári na základe zistených skutočností a fotografií z mestskej karanténnej stanice Trebišov trvajú na riadnej kontrole veterinárnou správou a vyvodení dôsledkov voči prevádzkovateľovi.

„Rovnako žiadame, aby mesto konečne prevzalo zodpovednosť,“ vyhlásila. Obec by podľa nej mala ukončiť dohodu s terajším prevádzkovateľom. Agentúra SITA ešte vo štvrtok požiadala e-mailom o vyjadrenie primátora Trebišova ako aj prednostu tamojšieho okresného úradu, doteraz sa však nevyjadrili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom