Karel Gott predstavil videoklip k skladbe Země vstává

Karel Gott
Karel Gott Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. novembra (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott predstavil videoklip k sklade Země vstává. Novinka je jednou z dvoch na jeho najnovšej kompilácii 40 slavíků (2016). O text piesne sa postaral Michal David a Lou Fanánek Hagen.

„Pesnička je od Michala Davida, ktorý ich pre mňa zložil už niekoľko – Posel dobrých zpráv, Cherchéz la femme alebo To stárnutí zrádné, a pretože nás s Michalom spája priateľstvo a pozná ma, tak mi dokáže napísať pieseň naozaj na mieru a vie aj odhadnúť, kedy s ňou mám vyjsť na scénu. Tak to bolo práve aj pri tej poslednej Země vstává, ktorá krásne opísala moje pocity nádherného návratu na scénu,“ vyjadril sa 77-ročný interpret o svojej nahrávke. Video k nej vzniklo pod režisérskou taktovkou Libora Kodadu počas októbrového koncertu Český mejdan s Impulsem.

Video: Karel Gott – Země vstáva

Karel Gott

pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Informácie pochádzajú od PR manažérky vydavateľstva Supraphon Adriány Čahojovej a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel GottMichal David