Karel Gott sa zotavuje pomalšie, ako dúfal

Karel Gott podstupuje druhú fázu chemoterapie
Foto: facebook.com/gottkarel

Praha/Berlín 30. apríla (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott v rozhovore pre nemecký denník Bild priznal, že jeho rekonvalescencia z rakoviny lymfatických uzlín postupuje pomalšie, ako očakával. „Musím svoje zanietenie ešte trocha krotiť“, citovala ho tlačová agentúra DPA. „Môžem o niečo rýchlejšie bežať, ale mám veľké problémy s dýchaním. Na spev a come-back nemôžem ešte ani pomyslieť,“ dodal.

Lekári mnohonásobnému Zlatému slávikovi diagnostikovali vlani v novembri Non-Hodgkinov lymfóm. V marci prostredníctvom sociálnej siete Facebook potvrdil, že sa po niekoľkomesačnej chemoterapii z rakoviny vyliečil.

Karel Gott

pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov. Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel Gott