Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. apríla 2017 Správy od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Karlovarské minerální vody kupujú výrobcu značiek Pepsi v Bulharsku

Praha, Sofia, 21.4.2017 ( WBN/PR ) – Karlovarské minerální vody a.s. (KMV) podpísali záväznú dohodu o kúpe spoločnosti Quadrant Beverages JSC, ktorá je jedným z popredných výrobcov a distribútorov nealkoholických nápojov v Bulharsku.

Transakcia podlieha schváleniu bulharskej Komisie pre ochranu hospodárskej súťaže a očakáva sa, že bude dokončená v 1. polroku 2017. Po úspešnej akvizícii dvoch najvýznamnejších nápojárskych firiem v Maďarsku tak KMV vstupujú na ďalší trh.

Firma Quadrant Beverages JSC je v Bulharsku oficiálnym výrobcom a predajcom produktov spoločností PepsiCo (Pepsi, Mirinda, 7up, Evervess), Pepsi-Lipton International (Lipton Ice Tea), Gat Foods (nektáre Prisun a nealkoholické nápoje), výrobcom vody Bellissima a oficiálnym distribútorom energetického nápoja Rockstar. V posledných rokoch sa jej podarilo dokončiť radu prevádzkových a výrobných zlepšení, posilniť svoju finančnú situáciu a vyvinúť široký sortiment produktov a portfólio značiek pre uspokojenie bulharských spotrebiteľov.

„Vstupom na bulharský trh nadväzujeme na úspešnú akvizíciu Kékkúti Ásványvíz a Szentkirályi Ásványvíz, dvoch najvýznamnejších nápojárskychch firiem v Maďarsku, a pokračujeme v našej stratégii rozvoja aktivít na ďalších zaujímavých zahraničných trhoch,“ hovorí Alessandro Pasquale, generálny riaditeľ KMV a dodáva – „Teší ma, že novou krajinou je práve Bulharsko, ktoré má podľa môjho názoru vyšší potenciál, ako je všeobecne známe, a kde sa až doteraz české firmy zapájali predovšetkým do oblastí dopravnej infraštruktúry, energetiky a životného prostredia. My sme experti na minerálne vody a v budúcnosti chceme pridať k ponuke bulharskej spoločnosti aj vodu z miestnych zdrojov a doplniť portfólio o výrobkov na báze prírodnej minerálnej vody. Súčasne postupujeme v rámci dlhodobej dohody s Pepsi o spolupráci na plnení jej nápojov v niektorých stredoeurópskych krajinách a tešíme sa na novú výzvu v podobe predaja jej značiek.“

Vstupom KMV do maďarskej Kékkúti Ásványvíz a Szentkirályi Ásványvíz vznikol najväčší výrobca balených minerálnych a pramenitých vôd v strednej Európe. „Aj vďaka nášmu know-how sa podarilo tieto značky rozvinúť, úspech má najmä maďarská značka Theodora, minerálna voda pochádzajúca z oblasti Balatonského jazera. U nej sme okrem iného citlivo vyskúšali adaptovať českú tradíciu ochutených vôd a v roku 2016 sa táto značka prvýkrát objavila v troch ochutených variantoch. Vďaka dopytu na trhu v Maďarsku uvažujeme o rozšírení výrobných kapacít,“ hovorí Alessandro Pasquale.

„Quadrant Beverages JSC je firma dlhodobo pôsobiaca na trhu nealkoholických nápojov v Bulharsku. Od jej vstupu na trh v roku 2007 sa nám podarilo posilniť obchod, urýchliť rast a etablovať sa medzi poprednými hráčmi v oblasti nealkoholických nápojov v Bulharsku. Vstup KMV vnímame ako novú príležitostí pre rast firmy a ďalší rozvoj na trhu,“ hovorí Tamir Shabat, generálny riaditeľ Quadrant Beverages JSC.

O spoločnosti KMV
Karlovarské minerální vody, a. s. sú najväčším výrobcom minerálnych a pramenitých vôd v Českej republike. Spoločnosť založil v roku 1873 karlovarský rodák Heinrich Mattoni. Súčasnú podobu získala firma v 90. rokoch 20. storočia vďaka výrazným investíciám nových majiteľov – rodiny Pasquale. Karlovarské minerální vody dnes exportujú minerálnu a pramenitú vodu do viac ako 20 krajín sveta. Spoločnosť sa významne angažuje v podpore kultúrneho, športového a spoločenského života. Podporuje tiež projekty spojené s ochranou prírody a pozitívnym ekologickým dopadom. Karlovarské minerální vody pôsobia na Slovensku už od deväťdesiatych rokov minulého storočia. Odvtedy sa spoločnosti darí udržiavať na slovenskom trhu významné postavenie. Produkty značiek Mattoni a Magnesia patria dnes k obľúbeným, známym a vyhľadávaným medzi spotrebiteľmi.

O spoločnosti Quadrant Beverages JSC
Spoločnosť Quadrant Beverages JSC je jedným z popredných výrobcov a distribútorov nealkoholických nápojov v Bulharsku, ktorá na tamojšom trhu pôsobí od roku 2007. Firma je v Bulharsku oficiálnym výrobcom a predajcom produktov spoločností PepsiCo (Pepsi, Mirinda, 7up, Evervess), Pepsi-Lipton International (Lipton Ice Tea), Gat Foods (nektáre Prisun a nealkoholické nápoje), výrobcom vody Bellissima a oficiálnym distribútorom energetického nápoja Rockstar. Úspešný model Quadrant Beverages je založený na inováciách a kvalitných produktoch. Spoločnosť rozširuje svoje portfólio výrobkov, ktoré ponúkajú spotrebiteľom nové chute zážitky.

Odporúčané články

Život chutí aj po lete, s Mattoni Mattoni prináša osviežujúcu novinku Mattoni Spritz

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...