Karol Mello a Viliam Mišenka majú na krku ďalšie obvinenie

Hľadaný Viliam Mišenka v Bratislave
Obvinený z viacerých vrážd Viliam Mišenka (tretí zľava) vystupuje z vládneho leteckého špeciálu po príchode z Venezuely na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Bratislava, 7. február 2013. Foto: SITA/Marián Peiger
Mello
Foto: www.sanpedrosun.com

BRATISLAVA/NITRA 2. augusta (WEBNOVINY) – Trojica Slovákov Viliam Mišenka, Štefan Borka a Karol Mello má na krku ďalšie obvinenie.

Týka sa lúpeže v dome topoľčianskych podnikateľov spred 17 rokov.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol dňa 16. júla 2013 obvinenie Viliamovi Mišenskovi, Karolovi Mellovi a Štefanovi Borkovi za trestný čin lúpeže a porušovania domovej slobody,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca krajskej prokuratúry v Nitre Ján Ludva. Spis má na stole Okresná prokuratúra v Topoľčanoch.

„Príslušný prokurátor v rámci výkonu dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní preskúma zákonnosť a dôvodnosť uznesenia o vznesení obvinenia,“ dodal Ludva.

Viliam Mišenka, Štefan Borka a Karol Mello sú obvinení aj v prípade zavraždenia mafiána Petra Čongrádyho.

O tom, že im polícia pripisuje aj lúpež v Topoľčanoch, informoval ako prvý denník Nový Čas. Prepadnutie sa podľa novín stalo v januárový večer v roku 1996. Do rodinného domu sa údajne vlámali dvaja muži. Paralyzérom zaútočili na dcéru majiteľov domu a pýtali sa jej, kde majú ukryté peniaze.

Skrýšu vraj prezradila, lebo ju jeden z chlapov začal obchytkávať. Ako dodáva Nový Čas, zo skrýše v spálni údajne vzali 800-tisíc korún (26 555 eur).

Viliam Mišenka je momentálne vo väzbe pre obvinenie, že sa podieľal na vražde Petra Čongrádyho. Karol Mello, ktorý sa zdržiava v Belize, je okrem tohto prípadu obvinený aj v kauze vraždy mladej ženy a chlapca z roku 2004, ktorá sa stala v Moste pri Bratislave.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol MelloViliam Mišenka