Karolína Schmiedlová postúpila z kvalifikácie, zahrá si hlavnú súťaž v Madride

Karolína Schmiedlova
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová. Foto: archívne, SITA/AP.

MADRID 5. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako šestnásta zvíťazila za 141 minút tesne 4:6, 6:2, 7:5 nad Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou v stretnutí sobotňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 6 685 828 eur, antuka).

V rozhodujúcom sete pritom zverenkyňa Milana Martinca v rámci programu NTC prehrávala 3:5. Súperkou 23-ročnej Košičanky Karolíny Schmiedlovej na 1. kolo „main draw“ v areáli Caja Mágica bude lotyšská pätnástka podujatia Anastasija Sevastovová. Postupujúca v 2. kole vyzve Holanďanku Kiki Bertensovú

WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open

• kvalifikácia – 2. kolo (finále):

Karolína Schmiedlová (SR-16) – Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 4:6, 6:2, 7:5 za 141 minút

Viac k osobe Anastasija SevastovováBethanie Matteková-SandsováKarolína Schmiedlová