Kaštieľ v Čunove sa zmení na ekocentrum s nadnárodným významom

VIZUALIZÁCIA: Rekonštrukcia kaštieľa v Čunove
Pohľad na aktuálny stav kaštieľa v Čunove, ktorý spolu s priľahlou záhradou a sýpkou prejde od leta 2020 komplexnou pamiatkovou obnovou s dôrazom na zachovanie historicky cenných architektonických prvkov. Výsledkom bude vznik ekocentra, zrealizovaného Bratislavským samosprávnym krajom, ktoré bude sprístupnené domácim i zahraničným návštevníkom v lete 2022. Bratislava, 10. január 2020. Foto: SITA/Bratislavský samosprávny kraj

Historický kaštieľ v bratislavskom Čunove sa zmení na ekocentrum s nadnárodným významom. O plánoch s čunovským kaštieľom informuje na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Vzácna pamiatka z polovice 18. storočia prejde rekonštrukciou. Cenné architektonické prvky zostanú zachované a veľkolepú stavbu bude možné obdivovať vo svojej pôvodnej kráse,” uvádza BSK a dodáva, že kaštieľ dostane nový zmysel – stane sa unikátnym ekocentrom.

Čunovský kaštieľ spolu s priľahlou záhradou a sýpkou prejde komplexnou pamiatkovou obnovou s dôrazom na zachovanie historicky cenných architektonických prvkov. V ňom vytvorené ekocentrum bude rozvíjať aj cezhraničnú spoluprácu. „Ekocentrum bude návštevníkov vzdelávať a posilňovať ich vzťah k prírode. V jeho priestoroch bude aj interaktívna výstava, zameraná na rôzne zložky prírodného dedičstva regiónu,” vysvetľuje BSK a dodáva, že v obnovenom kaštieli sa budú realizovať workshopy, exkurzie, cezhraničné konferencie, turistické atrakcie, semináre či tábory. „Ak všetko pôjde podľa plánu, do vynoveného kaštieľa vás pozveme koncom roka 2022,” uzavrel samosprávny kraj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj