Katarína Brychtová na Vianoce moderovala rozdávanie darčekov

Brychtová
Brychtová Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská herečka a moderátorka relácie Pošta pre teba (2004) Katarína Brychtová miluje Vianoce.

Sviatky pokoja trávi zásadne doma v kruhu svojich najbližších.

„Ja si ešte nepamätám Vianoce, aby som nebola v našom byte, tam, kde žijem od dvanástich rokov. Celá rodina sme pokope, jeme, pijeme, pozeráme televízor, tešíme sa z darčekov. Vianoce milujem, podľa mňa sú to najkrajšie sviatky roku. Aj napriek tej hektike, ktorá pred nimi je. Snažím sa nejako si ju veľmi nevšímať,“ hovorí známa moderátorka, ktorej hlas môžu televízni diváci poznať aj z dabingu obľúbeného amerického seriálu Priatelia (1994 – 2004), v ktorom narozprávala postavu Rachel.

K Vianociam podľa nej neoddeliteľne patria rodina i tradičné zvyky, ako napríklad pečenie.

Milujem pečenie koláčov, vždy pečiem také tie tradičné koláče, čo ma naučila moja stará mama, to pre mňa symbolizuje nejaké tie tradície alebo spojenie s našimi predkami. Na Vianoce na nich možno tak trošku viac myslíme ako počas celého roka,“ uviedla Brychtová.

Moderovanie pod stromčekom

Katarína Brychtová
Foto: SITA/Nina Bednáriková

Moderátorské a herecké sklony sa v Katke Brychtovej nezapreli už odmalička. Na Vianoce moderovala dokonca i rozdávanie darčekov pod stromčekom.

Keď sme boli malí, čo som mala hrozne rada, to boli možno nejaké začiatky mojej profesie, veľakrát som rozdávala darčeky. Ja som to komentovala: A tu máme darček pre môjho brata. Ktovie čo to bude?,“ spomína s úsmevom 45-ročná moderátorka, ktorá je dnes mamou dvoch detí.

„Robievala som to aj pre deti, ale deti sú už teraz veľké, takže to už nejakým spôsobom rozdeľujú. Ale už to nerobia tak, ako ja, ide to rýchlejšie, lebo chcú vidieť tie darčeky,“ dodala.

Kapor len na Vianoce

Brychtová rada obdarúva svojich blízkych a teší sa na radosť, ktorú im jej darčeky prinesú. „Úplne najviac milujem, ako pozorujem tých ľudí a väčšinou sa snažím kúpiť alebo darovať im niečo také, z čoho sa tešia. Nejde o peniaze, ale o to prekvapenie a milujem ten výraz na tvári, keď sa deťom rozžiaria oči a fakt neveria: Ježiš, toto som dostal? – tak to je na Vianociach úplne najlepšie,“ opísala moderátorka. Na sviatočnom stole v rodine Katky Brychtovej nesmú chýbať tradičné vianočné dobroty.

„Ja vždy jem kapra. Kapra nejem celý rok a na Vianoce ho zbožňujem. Napriek tomu, že sú tam kosti, nevadí mi to, hrám sa s tým hodinu a mám to rada. A potom môj muž robí fantastickú kapustnicu, ale naozaj najlepšiu, akú som kedy jedla. Robíme aj výborný zemiakový šalát,“ uviedla herečka.

„Pre mňa sú Vianoce fakt krásne sviatky, kedy sa konečne všetko tak upokojí, kedy môžeme ísť na prechádzku, kedy nechodíme ani na lyžovačku, maximálne chodím za mojimi rodičmi na chatu na Myjavu a to je všetko,“ tvrdí Brychtová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Brychtová